lekarz

i

Autor: Pixaby

Fatalny koniec miłości w Zakopanem. Zamiast szampana było wyłudzenie pieniędzy

2021-07-06 14:08

Jedna z mieszkanek Podhala nawiązała znajomość z "jemeńskim lekarzem" za pomocą mediów społecznościowych. Miała być miłość w Zakopanem, a niestety skończyło się na oszustwie. Od kobiety chciano wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jak informuje policja, w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej oszustw na "lekarza z Jemenu". Ci wyszukują w sieci samotne osoby i nawiązują z nimi kontakt. Fałszywi lekarze posługują się zdjęciami z sieci i przedstawiają się, jako osoby pracujące w misji pokojowej ONZ. Mają przebywać poza granicami kraju. Oszust poprzez regularny kontakt zdobywa zaufanie ofiary, a następnie prosi o pomoc finansową na zakup biletu lotniczego do Polski, bardzo drogie leczenie lub pokrycie kosztów przesyłki paczki z pieniędzmi do Polski. Gdy ofiara oszustwa prześle pieniądze na konto przestępcy, zostaje bez ukochanego i bez pieniędzy.

Raport z anteny 6.07, godz.10

Taka sytuacja spotkała ostatnio jedną z mieszkanek Podhala. Kobieta za pomocą mediów społecznościowych nawiązała kontakt z mężczyzną, który podawał się za chirurga z Jemenu. Z mieszkanką powiatu tatrzańskiego rozmawiał po polsku. Prosił o pomoc. Michał, jak się przedstawił, chciał zakończyć misję, przyjechać do Polski, i spędzić resztę życia pod Tatrami. W międzyczasie miał nadać do niej paczkę zawierającą 130000 dolarów amerykańskich. Kobieta miała przelać na wskazane konto 40000 złotych, aby paczka z dolarami „przeszła” pomyślnie kontrolę celną. Na szczęście kobieta na czas zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i za namową znajomej powiadomiła policję.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność. Każda podobna sytuacja powinna budzić w nas niepokój. Należy ją zgłosić na policję.

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?