Nowy herb i nowa energia. Juvenia otrzepała się po sobotnim starciu z Lechią Gdańsk i szykuje się na Poznań

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Herb nawiązuje do bardziej klasycznego w tej części świata dizajnu smoków.

Nowy herb i nowa energia. Juvenia otrzepała się po sobotnim starciu z Lechią Gdańsk i szykuje się na Poznań

2021-09-07 13:56

Juvenia rugby Kraków rozpoczyna kolejną epokę. Jej znakiem będzie nowy herb klubowy, który powstał z okazji 115-lecia klubu. Ziejący ogniem smok wspięty na tylnych nogach wpisany w błękitną tarczę. Wsparcie mentalne będzie smokom potrzebne by podnieść się po sobotniej porażce w Gdańsku i zawalczyć już w połowie września z Posnanią.

Nowy smok zdobi koszulki smoków. Klub rugby Juvenia Kraków zaprezentował swój nowy herb, który nawiązuje do dotychczasowej identyfikacji zespołu, ale jednocześnie całkowicie ją odświeża. Nowy smog jest w pozycji wspiętej i ma bardziej klasyczny dizajn kojarzący się z herbami Krakowa wpisany w błękitną tarczę,

Kształt tej tarczy zakończony czterema bramkami nawiązuje do specyfiki Krakowa, miasta zabytków, miasta z bogatą historią i tożsamością, budowanym na tym dziedzictwie. Drugim takim wyznacznikiem jest smok, który przez Juvenię zaczął być używany mniej więcej na przełomie wieków - opisuje współautor herbu Jakub Malicki.

Sportowo seniorzy smoków szykują się na trzy ważne mecze ligowe: z Posnanią, Budowlanymi Lublin i Arką Gdynia. Trener Łukasz Kościelniak przyznaje, że nastroje w zespole są mieszane po przegranym sobotnim meczu z Lechią Gdańsk.

Mamy cały czas problem z tym, że stwarzamy zagrożenie, ale nie umiemy tego wykorzystać. Myślę, że to jest kwestia tego, że jak to odpali i zaczniemy zdobywać regularnie punkty, to będzie to wyglądało całkiem nieźle. Mamy teraz mecz z beniaminkiem Posnanią i tutaj już nie ma mowy o błędach - mówi.

Najbliższe spotkanie smoków to mecz wyjazdowy w Poznaniu osiemnastego września o godzinie czternastej. Transmisja online będzie w serwisie YouTube.

Nowy herb Juvenii oraz plany klubu na najbliższe mecze ligowe sprawdził Kuba Paduch:
Eska Summer City Olsztyn - Ukiel Beach Rugby Cup 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE