Dawid Kubacki

i

Autor: LUKASZ SZELAG/REPORTER

Wiadomości

Nowe informacje ws. stanu zdrowia żony Dawida Kubackiego. Fani długo na to czekali

2023-11-17 14:47

Pod koniec minionego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich Dawid Kubacki przeżywał trudne chwile. Wszystko z powodu dużych problemów zdrowotnych żony. Skoczek w ostatnich dniach przekazał nowe informacje na temat samopoczucia Marty Kubackiej. Fani długo na to czekali.

Dawid Kubacki skomentował stan zdrowia swojej żony

Marta Kubacka kilka miesięcy temu wylądowała w szpitalu z powodu problemów kardiologicznych. Żona skoczka była w ciężkim stanie, ale wygrała walkę z chorobą. Na temat tego, jak aktualnie czuje się Marta Kubacka, wypowiedział się jej mąż w rozmowie z Eurosportem.

Jest wszystko okej, jest na dobrej drodze. Tak naprawdę cały ten okres przygotowawczy, z drobnymi wyjątkami, przepracowałem normalnie z grupą. Sporadyczne przypadki się zdarzały, że musiałem urwać się z obozu ze Szczyrku czy nie zrobiłem jakichś pojedynczych treningów, tylko zrobiłem je w domu - powiedział Dawid Kubacki.

Kubacki czeka na nowy sezon Pucharu Świata

W dalszej fazie wypowiedzi skoczek dodał, że nie przewiduje, aby w zbliżającym się sezonie opuścił jakieś zawody z powodu problemów osobistych. Sytuacja zdrowotna jego żony jest bowiem stabilna i najgorsze chwile związane z chorobą Marta Kubacka ma zdecydowanie za sobą.

Żyjemy, wydaje mi się, w miarę normalnie, na tyle, ile to możliwe. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że cały ten sezon zimowy będę w stanie przeskakać - zapewnił Kubacki.

Historia miłości Marty i Dawida Kubackich

Dawid Kubacki złotym medalistą Igrzysk Europejskich