Wichura

i

Autor: Pixabay

Niż Daniel uderzy w Polskę. Wiatr może łamać drzewa i uszkadzać domy! Wydano alert RCB! [LISTA WOJEWÓDZTW]

2021-12-01 14:31

Do Polski zbliża się bardzo niebezpieczny front. Ten przyniesie opady deszczu, wahania ciśnienia oraz bardzo silny wiatr - przekraczający nawet 90 km/h. Zrobi się niebezpieczne. Gdzie odczujemy najsilniejsze porywy?

Niż Daniel nad Polską. Idzie duża zmiana pogody

Nad naszym krajem przeszedł dopiero co niż Krystian, a już szykuje się kolejny. Jak podaje portal Twoja Pogoda, do Polski zbliża się niż Daniel. Ten przyniesie bardzo niebezpieczną aurę. Czeka nas mocny spadek ciśnienia - najabrdziej odczuwalny będzie nad polskim wybrzeżem. Tam barometry pokażą zaledwie 970 hPa. To jednak nie wszystko. Mocno również powieje. Wiatr będzie wzmagać się z każdą godziną. Apogeum odczujemy w nocy ze środy na czwartek. Porywy dochodzić będą do 50-60 km/h, miejscami na zachodzie, północy i centrum do 70-80 km/h, a nad samym morzem powyżej 90 km/h.

Wandal zniszczył elewację zabytkowego budynku

Jak czytamy na portalu Twoja Pogoda, wichura może łamać drzewa, uszkadzać dachy oraz zrywać linie energetyczne. Spodziewane są też utrudnienia w ruchu drogowym, kolejowym, lotniczym i morskim. Mogą również wystąpić przerwy w dostawie prądu.

Do tego na całym obszarze Polski możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu na wschodnich granicach kraju. Najmocniej popada na Pomorzu. Wzrośnie jednak temperatura. Najzimniej będzie we wschodnich województwach (-2 do 4 stopni Celsjusza). Najcieplej na zachodzie - nawet 7-9 stopni powyżej zera.

Silny wiatr utrzyma się także w czwartek, 2 grudnia. Na zachodzie i północy spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze Polski - głównie deszczu. Temperatura wyniesie od 1-2 stopni na północy do 6-7 stopni na południu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE