policja

i

Autor: Małopolska Policja Zdjęcie poglądowe

Wiadomości

Nielegalne wyścigi w Krakowie. Posypały się mandaty o wartości 55 tysięcy złotych

2023-09-27 19:45

W kilka godzin nałożyli mandaty w wysokości 55 tysięcy złotych! Krakowscy policjanci pokrzyżowali plany organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Podczas akcji prowadzonej w ostatni weekend skontrolowali ponad pięćdziesięciu kierowców. Aż 44 z nich skończyło z mandatem.

Kraków. Służby walczą z nielegalnymi wyścigami

22 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom. Wyniki nie napawają optymizmem. Wystawiono 44 mandaty.

W jednym przypadku kontrola zakończyła się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ponadto w 9 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne. Jeden z kierujących wskutek naruszeń przepisów ruchu drogowego został ukarany 3 mandatami karnymi. Każdy na kwotę 3 tysięcy złotych - mówi st. sierżant Rafał Wawrzuta z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Kontrole to wciąż działania doraźne. Aby zapobiec tragediom takim jak wypadek przy moście Dębnickim Miasto rozważa budowę gęstej sieci radarów.Przygotowania trwają - ich lokalizacje są wstępnie ustalone.

Powinny być to radary mierzące odcinkowo prędkość. Ze względu na fakt, że inny radar po jego przejechaniu może sprawić, że kierowca może docisnąć pedał gazu, a taki radar odcinkowy może być świetnym rozwiązaniem na ten problem - mówi Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Miasta Krakowa.

Są także plany aby edukować młodzież. W następnym semestrze rozpocznie się akcja edukacyjna dla licealistów ostrzegająca przed następstwami przekraczania prędkości i korzystania z telefonów podczas jazdy.

Harry Potter QUIZ: Durmstrang, Hogwart, Beauxbatons. Do której magicznej szkoły powinieneś uczęszczać?

Pytanie 1 z 10
Język w ktorym chciałbyś sie porozumiewać w szkole to...
Wieczorny Express - Szeremietiew

Wszystkich Świętych 2023 da nam mocno po kieszeniach. Jakie są ceny zniczy w Krakowie? Je też dotknęła inflacja? [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE