Alkohol

i

Autor: pixabay.com

Nie kupisz alkoholu w nocy! Wiadomo już, w jakich godzinach

2023-02-24 9:15

Sprawa ograniczenia sprzedaży alkoholu w nocy powraca! Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przedstawił propozycję godzin, w których nie będzie można kupić alkoholu. I to na terenie całego Krakowa.

Alkohol zakazany w całym Krakowie od północy do wpół do szóstej rano?! Takie ograniczenia proponuje prezydent miasta. "Projekt uchwały został przedłożony miejskim radnym i przedstawicielom dzielnic" - mówi Bogusław Kośmider, wiceprezydent Krakowa.

To ograniczenie to jest efekt rozmów, które były prowadzone, by znaleźć jakieś rozwiązanie kompromisowe. Jeśli chodzi o termin jego wprowadzenia, to też jest kompromis, bo daje kupcom czas na dostosowanie organizacji pracy do tych zmian.

Kompromisu w proponowanych rozwiązaniach nie widzi Marek Łukasik z zarządu Lewiatan Małopolska. "To, co teraz mamy w mieście, działa dobrze - i po co to zmieniać? Dokładać nam obowiązków, których i tak mamy dużo?" - pyta Łukasik.

Sklepy mają dużo obowiązków, jeśli chodzi o pilnowanie sprzedaży, bo to jest pilnowanie i nieletnich, i wszystkie inne przepisy dotyczące tego, jak to powinno funkcjonować. Jako sklepy Lewiatan dbamy o to, by wszystko było w porządku. A znowu wprowadza się ograniczenia, które zabiorą nam część przychodów i nałożą na nas kolejne obowiązki.

Jeśli rada miasta zgodzi się z pomysłami prezydenta, to już w najbliższą letnią noc alkoholu w Krakowie nie kupimy.

Pies Joanny Senyszyn był alkoholikiem

Quiz. Alkoholowe obyczaje w PRL

Pytanie 1 z 10
wina owocowe były zaprawione:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE