Władze Krakowa wydadzą miliony na obiekt Wisły? "Ten stadion to partyzantka!"

2020-01-10 9:43
Stadion Wisły Kraków
Autor: CyfraSport Stadion Wisły Kraków

Władze miasta Krakowa chcą odkupić od właścicieli prawa autorskie do stadionu Wisły Kraków. Obok niego planują wybudowanie m.in. parkingu na 1200 samochodów. Część radnych nie zgadza się z takim posunięciem. - To inwestycja partyzantka! - mówi Andrzej Hawranek z PO.

Temat stadionu, na którym mecze rozgrywa Biała Gwiazda wzbudza emocje od wielu lat. Najpierw kontrowersyjny był projekt i budowa obiektu, na którą powierzono 600 mn zł. Potem okazało się, że stadion nadaje się jedynie do rozgrywania meczów, a nie mogą być na nim przeprowadzane inne imprezy.

Władze miasta postawiły w końcu zmienić tę sytuację i chcą wykupić prawa do obiektu. Koszt tej inwestycji wyniesie prawie osiem milionów złotych. W modernizację stadionu ma wejść także budowa parkingu na 1200 samochodów i przebudowanie terenów pod trybunami. Remont obiektu jest też związany z igrzyskami europejskimi, które w Krakowie mają odbyć się w 2023 roku. Obawy co do modernizacji stadionu ma Piotr Obidziński.

- Nieduży dysonans logiczny związany z tym, że z jednej strony idą jakieś prace, mowa jest o budowaniu parkingu. Z drugiej strony mowa jest, że w przyszłości będziemy włączeni w dyskusję. Uważamy, że powinniśmy brać w niej udział już teraz - mówi prezes Wisły Kraków.

Wątpliwości mają też niektórzy radni. - Nie ma koncepcji, jak to ma wyglądać całościowo. Nikt nie wie, ile to ma kosztować. Przecież to jest inwestycyjna partyzantka, niemająca nic wspólnego z jakimkolwiek racjonalnym wydawaniem środków - mówi Andrzej Hawranek z PO. - Ten stadion od początku obarczony jest partyzantką i dalej urząd usiłuje w to brnać - dodaje.

Radni zapowiedzieli uchwałę w sprawie konsultacji społecznych dotyczących stadionu. Mają wziąć w nich udział przedstawiciele władz miasta, klubu oraz mieszkańcy.

Sprawą zajął się nasz reporter Łukasz Miłoszewski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE