Rynek Główny w Krakowie odżył. Znów można usiąść tam w kawiarni i restauracji [WIDEO]

2020-05-18 15:18
Rynek Główny w Krakowie
Autor: Pixaby

Na ten moment mieszkańcy Krakowa oczekiwali z wielką niecierpliwością. Restauracje i kawiarnie ponownie zostały otwarte, a wraz z nimi pojawiły się ogródki gastronomiczne, które od wczesnych poniedziałkowych godzin są licznie uczęszczane przez krakowian.

- Nareszcie można spotkać się ze znajomymi i napić kawy. W tak pięknej okolicy, w cudownym Krakowie, jest to naprawdę niesamowite uczucie. Wszyscy na to bardzo czekaliśmy, bo dla wielu krakowian przsiadywanie w ogródkach gastronomicznych to element tradycji - mówią klienci restauracji.

- Jak na poniedziałek i brak turystów to mamy naprawdę duży ruch. Chyba wszyscy byli spragnieni wyjścia do restauracji, bo już nawet w weekend, jak jeszcze rozstawialiśmy ogródki gastronomiczne, przechodnie pytali czy w poniedziałek będzie można do nas przyjść - mówi jedna z restauratorek.

Przedsiębiorców do rychłego otwarcia restauracji zachęcają władze Krakowa, które do 30 czerwca obniżyły o 80% opłaty za tereny wynajmowane pod ogródki gastronomiczne. W ramach kolejnego ułatwienia restauratorzy mogą najpierw uruchomić ogródek, a dopiero potem podpisać umowę z Urzędem Miasta.

Posłuchaj dlaczego właściciele małych lokali gastronomicznych chcą powiększyć przestrzeń ogródków:
Na krakowskim rynku znów można usiąść w kawiarni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE