Wiadomości

Wkrótce otwarcie odnowionego zamku w Małopolsce. Znajduje się w popularnym uzdrowisku [GALERIA]

2023-10-22 8:29

Muszyna, to niewielkie miasto i urokliwe uzdrowisko położone w powiecie nowosądeckim, tuż przy granicy państwowej ze Słowacją. Miejscowość słynie z wielu atrakcji turystycznych wybudowanych w ostatnich latach. Teraz goście odwiedzający Muszynę skorzystają z kolejnej, bo gmina zamierza uroczyście otworzyć historyczny zamek zwany przez miejscowych Basztą.

Nowa atrakcja turystyczna w Muszynie. Uzdrowisko hitem tego lata

Muszyna to niewielkie, ale niezwykle popularne małopolskie uzdrowisko, które w ostatnich latach przeżywa prawdziwy turystyczny rozkwit. Trudno się dziwić, bowiem urokliwa miejscowość ma do zaoferowania wiele atrakcji, ale nie tylko. Znamiennym elementem w muszyńskiej ofercie są także lecznicze wody mineralne, oferowane m.in. w pijalni Antoni. To oczywiście nie wszystko, bo w Muszynie działają popularne ośrodki uzdrowiskowe, które dbają o stan zdrowia pacjentów z całej Polski. Ostatnie lata to zdecydowany rozkwit Muszyny. W tym małopolskim mieście powstało wiele ciekawych atrakcji, takich jak Ogrody Sensoryczne, Ogrody Biblijne, Centrum Sportu i Rekreacji z otwartymi basenami czy Park Zdrojowy Baszta. To właśnie w Muszynie można wybrać się na spływ przez piękne meandry rzeki Poprad, a także wybrać się do pobliskich mofet. Jak się jednak okazuje, Muszyna już wkrótce zaoferuje gościom nową atrakcję turystyczną. Mowa o odrestaurowanym Zamku „Baszta” w Muszynie. Obiekt przez wiele lat pozostawał jedynie ruinami średniowiecznego zamku, położonego w paśmie Koziejówki. Jak podaje Juliusz Marszałek, autor książki „Katalog grodzisk i zamczysk w Karpatach”, muszyński zamek powstał w 1301 roku z fundacji królewskiej. Z kolei inne źródła podają daty umiejscowione w XV i XVI wieku. Z „Baszty” w Muszynie rozciąga się przepiękny widok na całe uzdrowisko, a miejsce to jest niezwykle popularne wśród turystów. Muszyna kolejny raz postawiła na rewitalizację, a efektem tego jest odnowiony zamek, który zostanie otwarty w sobotę, 30 września. W ramach prac zrekonstruowano mury i zamkową basztę w Muszynie. Turyści, którzy tego dnia odwiedzą zamek w Muszynie będą mogli m.in. wysłuchać występów regionalnych zespołów, wziąć udział w konkursach czy skosztować lokalnych przysmaków. Już teraz możecie podziwiać odnowiony Zamek w Muszynie w galerii, którą dla was przygotowaliśmy dzięki uprzejmości organizacji „Odkryj Beskid Sądecki i Sądecczyznę”.

Quiz. Tablice rejestracyjne w Małopolsce. Czy rozpoznasz, skąd pochodzą?

Pytanie 1 z 15
1. Zacznijmy od czegoś prostego. Tablice rejestracyjne zaczynające się od liter „KR” oznaczają, że pojazd zarejestrowano w:
Tablice rejestracyjne w Małopolsce
Sharon z Within Temptation o nowym albumie „Bleed Out” i inspiracjach muzycznych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE