Ciekawostki

Można wynająć słynny dom Shreka! Weekendowy pobyt dla szczęściarzy [ZDJĘCIA]

2023-10-03 21:23

Shrek to jedna z tych produkcji filmowych, które niemal od razu zyskały status kultowych. Mimo, że od premiery pierwszej części minęły 22 lata, to bajka wciąż ma liczne grono fanów, a kultowe teksty ogra czy osła trafiły także do naszego słownika. Teraz najzagorzalsi miłośnicy serii będą mogli wypocząć w wiernie odwzorowanym domu Shreka na bagnach w Szkocji, o czym poinformowało Airbnb.

Airbnb. Dom Shreka do wynajęcia na weekend!

Shrek to kultowy, amerykański film animowany, którego światowa premiera odbyła się w 2001 roku. Bajka niemal od razu zyskała status kultowej, o czym mogą świadczyć jej oceny i nagrody w postaci Oscara. Nic więc dziwnego, że powstały aż trzy kolejne części filmu, czyli: Shrek 2, Shrek Trzeci oraz Shrek Forever. Animacja cieszyła się także ogromną popularnością w Polsce. Na portalu Filmweb.pl Shrek zajmuje 105. pozycję wśród najlepszych produkcji z oceną 7,8/10. Każdy, kto oglądał Shreka wie, że popularny ogr zamieszkiwał w klimatycznym domu na bagnach. Teraz wspomniany domek Shreka będzie można wynająć!

O takiej możliwości poinformowało Airbnb. „Shrek’s Swamp” położony jest w Szkocji, a sama chata jest wierną repliką tej znanej z bajki. Na zewnątrz posesji znajdują się znane wszystkim tabliczki, które każą trzymać się z daleka od domu, a także ostrzegają przed zielonym ogrem. Goście oprócz samego domku Shreka znajdą tam także położoną na uboczu toaletę przypominającą znany z filmu wychodek.

Co ważne, dom Shreka na Airbnb będzie dostępny tylko przez jeden weekend, od 27 do 29 października 2023 roku dla trzech osób. Jego wynajęcie nie będzie łatwe, bo pobyt można rezerwować od 13 października na stronie internetowej Airbnb.

QUIZ. My pokazujemy fragment, ty zgadujesz, jakie to miejsce w Krakowie

Pytanie 1 z 11
Fragment tego budynku to:
Barbakan w Krakowie
Olsztyńskie morsy rozpoczęły nowy sezon
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE