Parking na Palenicy Białczańskiej

i

Autor: TPN Parking na Palenicy Białczańskiej

Nowe ceny na parkingach przy szlakach do Morskiego Oka. TPN podał kwoty

2022-04-07 13:50

Zmiany w cenniku na parkingach przy szlakach prowadzących do Morskiego Oka. Tatrzański Park Narodowy ogłosił, ile zapłacimy za pozostawienie samochodu na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie. Jak wyglądają nowe ceny? Sprawdźcie!

Morskie Oko cennik 2022. Ile kosztuje parking na drodze do Morskiego Oka?

Morskie Oko to jedno z miejsc w Polsce, które jest najchętniej odwiedzane przez turystów. Tłumy można tam spotkać praktycznie przez cały rok. Wiele osób w Tatry przyjeżdża samochodem. Z tego względu rodzi się problem - gdzie zostawić pojazd, zanim ruszymy w góry. Część osób pozostawia samochody przy drodze, często w miejscach, gdzie nie mogą się znajdować. Policja co roku apeluje, by wybierać sprawdzone parkingi. Pozostawienie samochodu w nieodpowiednim miejscu może skończyć się jego odholowaniem.

Najpopularniejszymi parkingami są te na Palenicy Białczańskiej oraz na Łysej Polanie. Tatrzański Park Narodowy zgodnie z zapowiedziami wprowadził w tych miejscach nowy cennik. Ile kosztuje parking na Morskim Oku?

Za postój samochodu osobowego na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie zapłacimy od 25 zł do 45 zł. Motocykliści - od 15 zł do 35 zł. Właściciele kamperów mają stałą stawkę - 70 zł. Skąd ta rozbieżność w cenach? Decydujący tu będzie dzień postoju oraz czas, w którym zdecydujemy się przyjechać w góry.

Najwięcej zapłacimy w okresie wakacyjnym - od lipca do końca września - 45 zł. Podobnie będą wyglądać długie weekendy. Na najniższe ceny możemy liczyć od poniedziałku do piątku w marcu, kwietniu, listopadzie i grudniu - 25 zł.

Pełen cennik biletów dostępny jest na stronie TPN. Dodajmy, że wjazd na parking w rejonie Morskiego Oka jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji za pomocą strony internetowej.

Jarmark Wielkanocny w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE