Nowy program dopłat na zakup samochodu. Będzie można dostać prawie 30 tys. zł!

i

Autor: Pixabay Nowy program dopłat na zakup samochodu. Będzie można dostać prawie 30 tys. zł!

Planujesz kupić nowy samochód? Możesz dostać nawet do 30 tys. zł dodatku! Jest jeden warunek

2023-02-02 10:43

Dofinansowanie od rządu na zakup samochodu? Brzmi dobrze. Okazuje się, że całkiem możliwe jest rozszerzenie programu Mój elektryk bowiem w czwartek, 26 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie rządzących i przedstawicieli m. in. firm leasingowych czy tych z sektora e-mobilności. Prawdopodobne jest, że zostanie podniesiony limit ceny, na jaką przysługuje dofinansowanie do zakupu auta zeroemisyjnego.

Program Mój elektryk. Ile pieniędzy można dostać?

Dofinansowanie do auta elektrycznego, czyli zeroemisyjnego wynosi obecnie 27 tys. zł (deklaracja rocznego przebiegu 15 tys. km/Karta Dużej Rodziny). Dofinansowanie w przypadku braku deklaracji deklaracji wynosi natomiast 18,75 tys. zł. Ważne, aby wiedzieć, że z rządowego wsparcia można skorzystać kupując samochód elektryczny za gotówkę lub w kredycie bankowym, ale także przy zakupie w leasing lub wynajmie długoterminowym. Dofinansowanie wypłacone będzie w formie refundacji kosztów już poniesionych, a w przypadku leasingu - w formie dopłaty do opłaty wstępnej.

Dofinansowanie do zakupu auta. Jak się o nie postarać?

Wniosek o dofinansowanie w programie Mój elektryk powinien być złożony po zakupie, zarejestrowaniu i ubezpieczeniu auta. Wnioski mogą składać wszyscy chętni: osoby fizyczne, przedsiębiorcy, samorządy czy podmioty instytucjonalne. Można je składać do 30 września 2025 roku. Maksymalny koszt zakupu pojazdu zeroemisyjnego, do którego można dostać rządowe wsparcie to 225 tys. zł, choć spotkanie z rządzącymi, które odbyło się 26 stycznia 2023 roku dotyczyło właśnie podniesienia limitu ceny samochodu. Aktualne ogłoszenia o naborach wniosków do dopłaty do pojazdów zakupionych za gotówkę lub sfinansowanych kredytem można znaleźć TUTAJ.

Pijany bramkarz reprezentacji Polski na lotnisku. Historia z Koprem

QUIZ. Serialowe nianie. Psychopatki i aniołki – rozpoznasz je po uczynkach?

Pytanie 1 z 10
To ona była nianią Szymka u samotnego Marcina Chodakowskiego. Oczywiście nie chodziło jej wcale o opiekę nad dzieckiem, a o dostanie się bliżej Mostowiaków... Mowa o:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE