MotoMikołaje 2022

i

Autor: Ula Bienia

Mikołaje na pomoc dzieciom! Za nami wielka parada! Co działo się w Krakowie?

2022-12-04 20:16

Parada MotoMikołajów przejechała w niedzielę (4 grudnia) ulicami Krakowa. Uczestnicy spotkali się z pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Tam wręczyli im drobne prezenty. Nie zabrakło motorów udekorowanych świątecznymi akcentami oraz wspólnego, mikołajowego grilla.

W niedzielnej paradzie wzięły udział setki osób, niosących uśmiech i drobne upominki dla dzieci ze szpitala w Prokocimiu. W tym roku MotoMikołaje obdarowały pacjentów grami planszowymi oraz puzzlami do świetlic oddziałowych. W internecie organizatorzy prowadzili także licytacje. Zebrane pieniądze przeznaczą na zakup drobnego sprzętu medycznego: termometrów, pulsoksymetrów oraz pomp dojelitowych. 

- Pomaganie jest dobre, a my kochamy dzieci, dlatego tu jesteśmy. Ja to miałam łzy w oczach, gdy byliśmy w szpitalu. Cieszę się, że się inni ludzie cieszą. Przyozdobiliśmy też swoje motory. Mamy wielki wór Mikołaja, cukrowe laski, a wszystko jest oświetlone. Udowadniamy, że motocykliści wcale nie są tacy straszni. Trzeba pomagać, żeby dzieci, które są nieszczęśliwe, chociaż miały jeden dzień szczęśliwy - mówią MotoMikołaje. 

W niedzielę odbył się także charytatywny spływ po Wiśle na SUPach, czyli na deskach z wiosłem. Uczestnicy przebrani w stroje Mikołaja zbierali prezenty i pieniądze dla Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. 

Tłumy na jarmarku świątecznym w Krakowie

QUIZ: Kultowe prezenty na mikołajki w PRL. Kto tego nie dostał?

Pytanie 1 z 10
Poza zbliżoną ceną, klasowe prezenty mikołajkowe musiały mieć:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE