Termokawa w Krakowie! Wolontariusze rozdają ciepłe napoje bezdomnym

2022-11-30 20:58
Termokawa
Autor: Termokawa - materiały prasowe

"Termokawa" dla osób w kryzysie bezdomności. To akcja społeczna, podczas której wolontariusze rozdają potrzebującym kanapki i ciepłe napoje. W pomoc włączyło się już kilka krakowskich kawiarni. Co niedzielę o godzinie 15:00 wolontariusze spotykają się z bezdomnymi na Plantach przy Teatrze Słowackiego.

W ubiegłym tygodniu organizatorzy rozdali osobom bezdomnym 60 kanapek, 50 batonów i 10 litrów kawy. Oprócz ciepłych napojów i posiłków wolontariusze rozdają termosy, tak aby potrzebujący mogli zgłosić się w innym dniu tygodnia do wybranych lokali po pomoc.

- Spotykamy się przy przejściu podziemnym do Dworca Głównego. Jesteśmy tu od strony Teatru Słowackiego. W każdą niedzielę o 15:00 rozdajemy kawę i kanapki osobom w kryzysie bezdomności. Staramy się sprawić, aby chociaż na chwilę na ich twarzach pojawił się uśmiech - podkreśla wolontariusz Filip Jędrzejczyk. 

W akcji bierze udział już sześć krakowskich kawiarni. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w społeczność Termokawy i do pomocy osobom bezdomnym. 

- Przyjmiemy każdą pomoc od lokali, które będą zgadzały się na napełnianie tych termosów. Również od miejsc, które chciałyby rozdawać kanapki czy inne posiłki. Szukamy też osób, które będą z nami w niedzielę o 15:00 - mówi wolontariuszka Dorota Skowron. 

W Krakowie ponad 2 tysiące osób doświadcza kryzysu bezdomności. Kolejna odsłona akcji już w najbliższą niedzielę.

Janusz Hnatko, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Krakowie o zarzutach dla Jerzego S. Znanego aktora

Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 10
Kiedy urodził się Robert Lewandowski?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE