Kiedy początek sezonu grzewczego? MPEC Kraków podał dokładną datę

i

Autor: ri/cc0/pixabay Sezon grzewczy 2022/23 w Krakowie rozpocznie się we wtorek, 20 września.

Wiadomości

Miejskie ogrzewanie w Krakowie. Mniej inwestujemy czy szukamy oszczędności?

2023-09-27 20:07

MPEC zadeklarował w czwartek, 28 września gotowość do rozpoczęcia sezonu grzewczego w Krakowie. W porównaniu do zeszłego roku o prawie 40 budynków mniej przyłączono do miejskiej sieci ciepłowniczej. To przyczyna między innymi wzrostu cen, ale nie tylko.

139 budynków dołączyło w 2022 roku do miejskiej sieci ciepłowniczej. Z kolei do końca tego roku dołączyć lub zmieni się w ogrzewanie na miejskie najprawdopodobniej w 100 budynkach na terenie całego Krakowa.

Do 30 czerwca tego roku przyłączyliśmy 85 budynków. Oczywiście inwestycje trwają, do końca roku będziemy przyłączać m.in. 10 budynków, które dotychczas były ogrzewane gazem- mówi Renata Krężel z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Krakowie.

Do końca roku do miejskiej sieci ciepłowniczej dołączą także kolejne 4 budynki, które dotychczas były ogrzewane węglem. Powodem mniejszej liczby przyłączeń do miejskiego ogrzewania jest m.in. galopująca inflacja i tym samym szukanie oszczędności.

Wcześniej była tendencja taka, że mieszkańcy, którzy nie byli przyłączeni do MPECu, bardzo chcieli się do tego systemu przyłączyć. Obecnie zastanawiają się jak wyłączyć się z tego systemu. Uważają, że dzięki temu będą sami decydować o tym, kiedy będą włączać ogrzewanie i wyłączać - komentuje Maria Gorączko- Manew, zarządca nieruchomości.

Przewidywany okres włączenia miejskiego ogrzewania w Krakowie szacuje się na drugą połowę października, choć Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie poinformowało o zakończeniu prac remontowych infrastruktury ciepłowniczej i gotowości do rozpoczęcia dostawy ciepła. Ostatnie zdanie w tej sprawie należy do spółdzielni oraz zarządców budynków.

Rozjechał Basię został skazany za zabójstwo

Uniwersytety w Krakowie. Gdzie się mieszczą? Jak do nich dojechać? [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE