Linia rekreacyjna

i

Autor: ZTP Kraków

Miasto podsumowuje pierwszy sezon funkcjonowania linii rekreacyjnych

2021-11-02 16:35

200 tys. pasażerów przewiozły w pierwszym sezonie funkcjonowania krakowskie linie rekreacyjne. Autobusy do popularnych miejsc wypoczynku rozpoczęły kursowanie w majówkę, a zakończyły w połowie października.

Największą popularnością cieszyły się trasy do Lasku Wolskiego i do Ojcowskiego Parku Narodowego. Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego zapowiada, że linie rekreacyjne powrócą w przyszłym roku. Pasażerowie będą mogli spodziewać się pewnych istotnych zmian. 

Jest kwestia rowerów, myśleliśmy o doposażeniu autobusów w przyczepy rowerowe. Chcieliśmy to zrobić w tym roku. Nie udało się, to kwestia techniczna, ale liczymy, że wprowadzimy to w przyszłym sezonie - wyjaśnia. 

Krakowianie przyznają, że uruchomienie linii rekreacyjnych było dobrym pomysłem.

To dobry pomysł, by ludzie mili gdzie się przemieszczać, bo mamy coraz mniej zieleni, a coraz więcej betonu. Jak ktoś nie ma samochodu, to pomysł bardzo dobry. Super, można samochód zostawić w domu i spróbować przemieszczać się trochę inaczej - mówią. 

Uruchomienie linii rekreacyjnych było elementem akcji „Kraków w formie”.

Kamienica przystrojona na Halloween

Czy jesteś osobą autoseksualną?

Pytanie 1 z 8
Czy czujesz silny pociąg seksualny do innych ludzi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE