Mężczyzna chciał zemścić się na pracodawcy. Postanowił podpalić kwaterę pracowniczą, gdzie przebywali ludzie. Trafił do aresztu

2022-12-23 12:22
Areszt
Autor: Pixabay

Małopolska policja przekazała informację, że 34-latek podejrzany o podpalenie domu stanowiącego bazę noclegową dla pracowników jednej z firm w Krakowie, trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Wcześniej mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

Z zemsty na pracodawcy podpalił dom z kwaterami pracowniczymi

34-latek odpowie za wywołanie pożaru, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Może być ona jednak wyższa, ponieważ mężczyzna działał w ramach recydywy. Według informacji przekazanych przez policję, to nie pierwsze podpalenie na koncie 34-latka. Odbywał on już wcześniej karę więzienia za tego typu przestępstwo. W tym przypadku prawdopodobnym motywem była zemsta na swoim pracodawcy. W momencie popalenia w pomieszczeniach na piętrze przebywały inne osoby, a ogień odciął im drogę ucieczki.

- 9 grudnia br. w godzinach wieczornych w jednym z domów w Podgórzu wybuchł pożar. W chwili zdarzenia w budynku przebywało co najmniej kilka osób, bowiem budynek stanowił bazę noclegową dla pracowników jednej z firm. Kiedy ogień zajmował dolną kondygnację budynku, na piętrze cały czas przebywali lokatorzy, którym droga ucieczki została odcięta przez rozprzestrzeniające się płomienie. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji jednego z sąsiadów udało się uniknąć nieszczęścia - zrelacjonował Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Jak dodał, osoba z sąsiedniego domu podstawiła drabinę, po której uwięzieni mogli opuścić budynek. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ugasiła ogień.

Podpalacz uciekł z miejsca pożaru. Straty powstałe w wyniku zdarzenia wyceniono na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 34-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wielki QUIZ na wiek mentalny! Jesteś starą, czy młodą duszą? Sprawdź, ile lat ma Twój umysł

Pytanie 1 z 10
Jak najbardziej lubisz spędzać swój wolny czas?
Circle K - kawa z mocą pomagania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE