Masowe punkty szczepień. Uruchomiono pierwsze takie miejsce w Małopolsce

2021-04-19 14:58
W Małopolsce uruchomiono pierwszy masowy punkt szczepień
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie W Małopolsce uruchomiono pierwszy masowy punkt szczepień

Pierwszy punkt szczepień powszechnych w Małopolsce uruchomiony został w poniedziałek w Olkuszu. Dziennie zastrzyk będzie mogło tu otrzymać 700 osób. Łącznie w całym województwie utworzone zostaną 43 takie miejsca.

W Olkuszu punkt szczepień powszechnych działa w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jego operatorem jest Nowy Szpital.

To efekt pracy kilkudziesięciu osób. Dziś ta hala jest halą życia nie tylko dla Olkusza, ale dla całej Małopolski, bo każdy Małopolanin będzie mógł się zapisać na szczepienie – powiedział podczas otwarcia punktu wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Dziennie w punkcie zastrzyk będzie mogło otrzymać 700 osób.

Raport z anteny 19.04, godz.10

Pierwszy punkt szczepień powszechnych powstał w Olkuszu, ponieważ – jak uzasadniał wojewoda – powiat olkuski leży w sąsiedztwie województwa śląskiego, zmagającego się z dużą liczbą zakażeń. Wielu też mieszkańców ziemi olkuskiej pracuje w przemyśle na Śląsku.

Wiele wskazywało na to, że mieszkańcy zakażali się na Śląsku – powiedział Kmita wskazując na ogólnie wysoką zapadalność na covid w regionie olkuskim.

Drugi punkt szczepień powszechnych jest organizowany w Wolbromiu. Łącznie w Małopolsce będą działać 43 takie punkty, które będą mogły zaszczepić ponad 20 tys. osób dziennie. Mają być uruchamiane na przełomie kwietnia i maja.

Zgodnie z raportem ministerstwa zdrowia w Małopolsce wykonano jak dotąd ok. 720 tys. zastrzyków, przy czym w pełni zaszczepionych (pierwszą i drugą dawką) jest ok. 185 tys. osób.

Wojewoda przekazał też optymistyczne dane związane z sytuacją epidemiczną. W ostatnich dniach liczba zajętych łóżek w szpitalach tymczasowych spadła o 25 proc.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE