Piłkarz, który zagrał mecz, mimo zakażenia koronawirusem skazany przez krakowski sąd

2021-04-19 12:33
Piłkarz, którzy zagrał mecz mimo zakażenia koronawirusem skazany przez krakowski sąd
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Sąd Okręgowy w Krakowie

"Jest to kara, która uwzględnia wszelkie cele, jakie kara powinna spełniać". Tak wyrok krakowskiego Sądu Okręgowego komentuje obrońca Jana P., piłkarza Kmity Zabierzów, którzy został dziś skazany za świadome narażanie ludzi na zakażenie koronawirusem. Na wniosek strony oskarżonej wyrok ogłoszono bez przeprowadzenia rozprawy.

Półtora roku prac społecznych i 10 tysięcy złotych nawiązki. Taki wyrok usłyszał dziś Jan P. piłkarz Kmity Zabierzów, który wiedząc, że jest zakażony koronawirusem zagrał w meczu Pucharu Polski. Krakowski sąd skazał P. również na miesiąc więzienia, ale tę karę piłkarz odbył już w ramach tymczasowego aresztowania. Jak podkreśla obrońca Jana P. wyrok jest sprawiedliwy.

W tej sprawie od samego jej początku mój klient nie dyskutował z czynem. Na każdym etapie postępowania podkreślał, że zachował się nieodpowiedzialnie i co do swojego postępowania pozostaje krytyczny, co znalazło odzwierciedlenie chociażby w liście przepraszającym, który skierował do każdej z osób, którą mógł narazić - mówi Mecenas Daniel Kasperski.

Sąd Rejonowy w Białymstoku. Pijany kierowca potrącił na przejściu dla pieszych 9-letniego chłopca i jego tatę

Na wniosek obrony sąd zniósł dozór policyjny, który piłkarz miał do tej pory. Wyrok jest nieprawomocny, ale obrona nie zamierza się od niego odwoływać.

Poprzez swój czyn Jan P. naraził na zakażenie około 40 osób. Od początku pandemii małopolska policja przekazała do Sanepidu około 1400 spraw dotyczących łamania izolacji czy kwarantanny pandemicznej.

Wyrok krakowskiego sądu w sprawie Jana P. sprawdził Kuba Paduch:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE