łyżwy

i

Autor: anncapictures

Lodowiska w Krakowie otwarte, ale w reżimie sanitarnym. Gdzie można pojeździć na łyżwach?

2020-12-01 12:37

Tegoroczny sezon zimowy nie będzie łatwy nie tylko dla narciarzy, ale także fanów szusowania na łyżwach. Z pewnością nie wszystkie ślizgawki w miastach Polski zostaną uruchomione. Na tafli obowiązywać też będzie reżim sanitarny. O czym musimy pamiętać, wybierając się na łyżwy?

Sezon zimowy 2020/2021. Czy lodowiska będą czynne?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w tym roku wiele planów. Wspomnieć tu można, chociaż o uroczystościach rodzinnych, jak wesela czy komunie, a kończąc na planach wakacyjnych. Także sezon zimowy przez długi czas stał pod znakiem zapytania. Co prawda, pierwsze stoki narciarskie zostały otwarte, ale są już oblegane przez przyjezdnych. Minister zdrowia już zapowiedział kontrole obiektów. Więcej przeczytacie tutaj:

Polacy ruszyli na stoki narciarskie. Minister zdrowia zapowiada kontrole. To koniec sezonu zimowego?

Strajk Kobiet w Krakowie w 102. rocznicę otrzymania przez Polki praw wyborczych

Lodowiska w Krakowie. Gdzie można pojeździć na łyżwach?

Wiele osób zastanawia się też, czy będzie można pojeździć w tym roku na łyżwach. W wielu miastach otwierają się już pierwsze ślizgawki. Te muszą działać w reżimie sanitarnym. Sprawdziliśmy, jak wygląda to w Krakowie.

Władze Krakowa nie zamierzają na razie otwierać lodowisk dla mieszkańców. Wszyscy zainteresowani będą musieli pomieścić się na dwóch sezonowych taflach uruchomionych przed Galerią Krakowską i Parkiem Wodnym.

- U nas na tafli może się maksymalnie znajdować maksymalnie do 80 osób. Wiadomo każdy musi być w maseczce czy to przy kasie, czy na tafli. Mamy dużo płynów do dezynfekcji, z których każdy może korzystać - mówi Karolina Słowik z firmy Iceworker.

Zasady korzystania z lodowisk

  • na tafli może być maksymalnie 1 os. na 9 mKw
  • należy zachować m.in. 1,5 metra odległości pomiędzy osobami stojącymi w kolejne
  • obowiązuje zasłanianie nosa i ust poza obszarem tafli lodowiska
  • rekomenduje się płatność bezgotówkową
  • na miejscu znajdują się środki do dezynfekcji, a personel nosi rękawiczki, przyłbice lub maseczki

Alternatywą pozostaje lodowisko Cracovii, które nadal jest czynne. Z uwagi na odbywające się treningi i rozgrywki hokeistów ślizgawka dostępna jest w wyznaczonych porach.

- Wszystkich starszych i młodszych zapraszamy na ślizgawkę przy Siedleckiego 7. Pamiętajmy, że sport to zdrowie, a w obecnych czasach to wystarczający argument. Informacje na temat godzin otwarcia znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce ślizgawki - przypomina Przemysław Staniek, rzecznik prasowy Cracovii.

Magistrat podkreśla, że możliwe jest uruchomienie lodowiska dla mieszkańców w Tauron Arenie. Niezbędnym warunkiem jest jednak poprawa sytuacji epidemiologicznej.

Z uwagi na obecną sytuacje z otwarcia lodowisk nie zrezygnowały wyłącznie władze Krakowa. Podobną decyzję podjęła między innymi prywatna firma, która organizowała w ubiegłych latach lodowisko w Parku Jordana.

Posłuchaj o krakowskim osiedlu dla jeży:

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?