Krakowskie uczelnie przygotowują się na przyjęcie studentów do akademików

2020-09-23 15:44 Łukasz Miłoszewski
Za czesne i akademik studenci zapłacą mniej. Jest zarządzenia Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego!
Autor: Pixabay.com Studenci wracają do akademików

Ograniczona liczba studentów w pokojach i długa lista środków bezpieczeństwa - uczelnie przygotowują się na przyjęcie studentów do akademików. Mimo zdalnych zajęć zainteresowanie miejscami w domach studenckich nie zmalało i uczelnie z łatwością rozdysponowały dostępne łóżka.

- Normalnie możemy przyjąć około 8 tysięcy studentów, ale w tym semestrze ograniczyliśmy tę liczbę do 6 tysięcy. Sami ograniczyliśmy limity w domach studenckich. Nie kwaterujemy w miarę możliwości w pokojach trzyosobowych trzech osób. To oczywiście obniża te limity łóżek. Dodatkowo jeden z akademików wydzieliliśmy jako blok rezerwowy na niepewne czasy - mówi Radosław Serwicki, dyrektor Miasteczka Studenckiego AGH.

Akademiki zostały dostosowane do wymogów sanepidu. Najbardziej studenci odczują to w częściach ogólnodostępnych takich jak kuchnia czy pralnia gdzie będą musieli nosić maseczki.

- Jest też duża zmiana w regulaminie, mówiąca, że na terenie akademiku nie może przebywać osoba niezakwaterowana lub niepracująca tam. Tak naprawdę oznacza to zakaz odwiedzin na terenie domu studenckiego - mówi Aleksandra Kucharska z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W tym roku dużo skromniej będzie też wyglądała inauguracja roku akademickiego. Uroczystości na uczelniach będą przeznaczone tylko dla wąskiego grona kadry profesorskiej i nielicznych przedstawicieli grona studenckiego.

Akademiki przygotowują się na przyjęcie studentów. Posłuchaj materiału Łukasza Miłoszewskiego:
Akademik Straszny Dwór gotowy na przyjęcie studentów AGH