Krakowski magistrat zacieśnia współpracę z Zamkiem Królewskim na Wawelu

2020-02-12 16:40
Zamek Królewski na Wawelu
Autor: Pixaby

Dodatkowe ulgi dla mieszkańców, możliwość zobaczenia miejsc dotychczas niedostępnych zwiedzającym i zwiększone limity na niektórych trasach. Od nowego sezonu turystycznego, Zamek królewski na Wawelu chce zacieśnić współpracę z miastem.

Z tej wiadomości ucieszą się posiadacze Karty Krakowskiej, Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+ oraz Karty Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym. Będą oni mogli korzystać z ulg oferowanych w ramach poszczególnych kart. Członkowie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa będą mogli zwiedzać muzeum całkowicie za darmo.

Zamek Królewski powinien być instytucją otwartą i miejscem, które przyciąga, nie tylko zorganizowane grupy wycieczkowe, ale także przyciąga krakowian. Chcąc zaprosić na wzgórze wawelskie, po analizie warunków konserwatorskich i ruchu turystycznego, zdecydowaliśmy się na następujące kroki: zwiększymy limity dziennie na kilku trasach średnio około 20 proc., udostępnimy miejsca, które nie były dotychczas objęte trasami zwiedzania, a także przywrócimy niektóre ekspozycje stałe - powiedział Andrzej Betlej, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.

Nowy sezon turystyczny na Wawelu to także zwiększenie limitów zwiedzających na kilku trasach. Więcej osób będzie mogło zwiedzić Reprezentacyjne Komnaty i Apartamenty Królewskie czy Skarbiec Koronny i Zbrojownię. Co ważne, zwiedzający wzgórze będą mogli zobaczyć również miejsca dotychczas zamknięte dla ich oczy - gabinety Kolekcjonera i Holenderski.

Zdaniem prezydenta Jacka Majchrowskiego, Wawel nie jest dla krakowian najpopularniejszym miejscem, jest więc szansa, że nowa oferta muzeum zachęci mieszkańców do częstszych odwiedzin.

- Zamek Królewski na Wawelu jest symbolem Krakowa i symbolem Polski. Krakowianie często zwiedzanie zamku ograniczają do wycieczek szkolnych, dlatego liczę, że współpraca miasta i zamku otworzy Wawel dla mieszkańców Krakowa - stwierdził.

Krakowski magistrat zacieśnia współpracę z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE