Można już legalnie pływać na Zakrzówku! Tylko na własną odpowiedzialność

i

Autor: Maksymilian Tokarczyk

Wiadomości

Można już legalnie pływać na Zakrzówku! Tylko na własną odpowiedzialność

2023-06-01 14:32

Zakaz pływania na Zakrzówku w Krakowie przestał obowiązywać. Wszyscy chętni mogą od teraz kąpać się w zbiorniku bez ograniczeń, ale tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Mimo, że to szczególnie piękne i przyciągające miejsce, to Zakrzówek określa się jako akwen wymagający. Chodzi przede wszystkim o głębokość byłego kamieniołomu.

Zakaz kąpieli na Zakrzówku przestał obowiązywać

Sezon kąpieliskowy w Krakowie zbliża się coraz większymi krokami. Oficjalne otwarcie basenów i miejskich plaż zaplanowano na 22 czerwca. Oczywiście wśród mieszkańców są i tacy, którzy chcieliby już teraz w pełni legalnie skorzystać z dobra natury. Jak się okazuje, od czwartku, 1 czerwca zakaz pływania nie obowiązuje już na Zakrzówku.

Przypomnijmy, że obecnie trwa tam budowa nowego kąpieliska, które jest już na etapie ukończenia. Baseny mają być bezpłatne, a kilka dni temu przeprowadzono pierwszy, oficjalny test z udziałem mieszkańców. Zakrzówek to jednak nie tylko baseny, a przede wszystkim duży i co warte podkreślenia – głęboki zbiornik. W połowie maja wybraliśmy się nad zalew i przygotowaliśmy dla was galerię, gdzie sami możecie sprawdzić postęp prac nad inwestycją.

Koniec nielegalnego pływania na Zakrzówku (…). W Krakowie pojawi się oznakowanie i będzie można pływać na terenie całego zbiornika na własną odpowiedzialność – poinformował dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Przypomnijmy, że pływanie na Zakrzówku jest możliwe, ale odbywa się na własną odpowiedzialność.

Od 22 czerwca pojawi się obsługa ratownicza na kąpielisku- basenach pływających. Od tego dnia będzie funkcjonowało bezpieczne kąpielisko. Do tego czasu można korzystać z całego zbiornika na własną odpowiedzialność. Do 22 czerwca prosimy o ostrożność. Na terenie parku będą trwały jeszcze, najpóźniej do 22 czerwca, prace porządkowe. Proszę o ostrożność. Podobne znaki pojawią się niedługo również w parku Bagry Wielkie – dodaje Piotr Kempf.

Wybraliśmy się nad zalew, aby zebrać pierwsze komentarze od aktywnych urlopowiczów.

Nie byliśmy tu od 10 lat. Jesteśmy bardzo zaskoczeni, ile się zmieniło. Nie spodziewaliśmy się, że baseny są tak duże. Można powiedzieć, że widok, taki prawdziwy, chorwacki – wciąż tu jest – mówi jeden z wypoczywających.

Ja bym chyba się na kąpiel nie zdecydowała. Co innego, jak za trzy tygodnie pojawią się tu ratownicy. Wszyscy znamy historie z Zakrzówka – dodaje mieszkanka.

To nie jest miejsce, które możemy całkowicie zamknąć, ogrodzić. Mieszkańcy czekają na tą inwestycję i będą pojawiać się w tym miejscu. Rzeczywiście, wydaliśmy komunikat na temat tego, że można się tu kąpać na własną odpowiedzialność, natomiast to, co trzeba podkreślić to fakt, że to zbiornik bardzo wymagający i bardzo głęboki. Średnia głębokość wokół pomostów to jest około 20 metrów – informuje Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Express Biedrzyckiej - Michał WOŚ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE