Kąpielisko na Zakrzówku doczeka się parkingu samochodowego

i

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Kąpielisko na Zakrzówku

WIADOMOŚCI

Na Zakrzówku powstanie parking, a co z kawiarnią? ZZM szuka najemcy, który stworzy punkt gastronomiczny

2023-07-21 8:29

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zdecydował, że w związku z ogromnym obłożeniem nowego kąpieliska na Zakrzówku, przy obiekcie zostanie wybudowany parking dla samochodów. Urzędnicy poszukują także dzierżawcy, który na terenie parku stworzy punkt gastronomiczny.

Kąpielisko na Zakrzówku doczeka się parkingu samochodowego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie ogłosił, że przy nowo powstałym kąpielisku na Zakrzówku powstanie parking dla samochodów. Decyzja jest podyktowana ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy tłumnie odwiedzają baseny. Jak poinformował ZZM budowa parkingu wystartuje we wrześniu i potrwa około dwa miesiące. W trakcie prac nad obiektem nie będzie możliwości dojechania do Parku Zakrzówek samochodem. Urzędnicy namawiają, aby w tym czasie korzystać z rowerów i komunikacji miejskiej.

— We wrześniu startują prace. Potrwają około 2 miesięcy. Mamy nadzieję, że koło listopada się zakończą i w kolejnym sezonie ten parking ułatwi funkcjonowanie osobom, które chcą się dostać do Parku Zakrzówek — powiedziała Aleksandra Mikolaszek z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Firmy rezygnują z prowadzenia kawiarni na Zakrzówku

Na terenie Parku Zakrzówek został wybudowany pawilon, który ma zostać przeznaczony do celów gastronomicznych. Niestety jak na razie chętni na stworzenie na terenie obiektu kawiarni wycofywali się z pomysłu, zanim zdążyli podpisać z miastem umowę najmu. Podczas pierwszego zgłosiło się pięć firm. 

— Do przetargu przystąpiło 5 oferentów. Cena wywoławcza: kwota 6,4 tys. złotych netto. Najwyższą ofertę złożył oferent: pani Małgorzata Kulig-Dymacz prowadząca firmę pod nazwą MD Consulting Małgorzata Kulig-Dymacz, która zaoferowała cenę 24,5 tys. zł netto za dzierżawę części powierzchni użytkowej wynoszącej 52,7 mkw. w budynku B2 znajdującym się przy kąpielisku w parku Zakrzówek wraz z terenem przyległym do budynku o łącznej pow. 303,2 mkw. miesięcznie — poinformowała "Gazetę Krakowską" Patrycja Piekoszewska z biura prasowego UMK.

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?

Kto poprowadzi punkt gastronomiczny na Zakrzówku?

Małgorzata Kulig-Dymacz na trzy dni przed podpisaniem umowy wycofała się z dzierżawy pawilonu na Zakrzówku. W jej miejsce wybrano kolejnego oferenta, Michała Jelonka prowadzącego firmę pod nazwą Horeca Invest Michał Jelonek. Biznesmen zaproponował wartość miesięcznego czynszu dzierżawnego w wysokości 12,2 tys. złotych netto, niestety i on postanowił się wycofać. Wobec tego miasto otworzyło kolejny przetarg, jego wyniki nie są jeszcze znane.

— Niemniej jednak w dniu 5 lipca pan Michał Jelonek prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Horeca Invest Michał Jelonek poinformował ZZM, że odstępuje od podpisania umowy dzierżawy bez podania przyczyny. W związku z tym przetarg został unieważniony, a w dniu 12 lipca ogłoszono II przetarg — przekazała Piekoszewska.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wprowadził limit osób na kąpielisku na Zakrzówku:

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie