Kraków. Umawiały na masaże. Są podejrzane o sutenerstwo

2022-11-24 16:14
Policja
Autor: Justyna Świderska Zdjęcie ilustracyjne

Werbowali kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniali im lokale i umawiali na spotkania z klientami. Pięć osób podejrzanych o sutenerstwo zostało zatrzymanych przez policję w Krakowie oraz w powiecie ostrowieckim. Grozi im do pięciu lat więzienia. Według śledczych sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Zarabiali na prostytucji

Trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder czerpania korzyści z prostytucji zostało zatrzymanych podczas akcji wspieranej przez pododdziały kontrterrorystyczne z Krakowa oraz Kielc.

Kryminalni przy wsparciu kontrterrorystów weszli do kilku krakowskich mieszkań oraz do domu w powiecie ostrowieckim, gdzie zamieszkiwać miały osoby podejrzewane o czerpanie korzyści z prostytucji. Zatrzymali trzy kobiety i dwóch mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder - mówi rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

To ona kierowała grupą

Według ustaleń śledczych na czele grupy stała 29-letnia mieszkanka pow. ostrowieckiego oraz dwaj mieszkańcy Krakowa w wieku 36 i 44 lat. Od 2021 roku werbowali oni kobiety świadczące usługi seksualne, zapewniając im lokale, wyposażenie oraz umawiając spotkania z klientami. Podejrzani czerpali z wykonanych przez kobiety usług korzyści materialne.

Umawiały klientów na masaże

W przestępczy proceder zamieszane były również 21-latka oraz 31-latka, które umawiały klientów na masaże oraz inne usługi erotyczne.

Wszystkim zatrzymanym osobom postawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści z cudzego nierządu, za co grozi do pięciu lat więzienia. Prokurator zastosował wobec piątki podejrzanych policyjne dozory oraz poręczenia majątkowe.

Świąteczne dekoracje w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE