Policja

i

Autor: Pexels

Na sygnale

Dramat w Krakowie. Śmiertelnie pobili 48-latka

2024-04-23 18:52

Małopolska policja poinformowała o zatrzymaniu sprawców śmiertelnego pobicia 48-latka, do którego doszło we wtorek, 16 kwietnia w rejonie mostu Grunwaldzkiego. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Kraków. Śmiertelne pobicie 48-latka

Małopolska policja zatrzymała sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło we wtorek, 16 kwietnia b.r. Jak czytamy, do zgonu doszło w jednym z pustostanów w rejonie mostu Grunwaldzkiego. Wstępne ustalenia policjantów z miejsca zdarzenia wskazały, że do śmierci 48-latka przyczyniły się osoby trzecie.

Czynności w sprawie podjęli kryminalni z Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie i Komisariatu Policji V w Krakowie. Na miejscu policjanci  rozpytali przebywające w budynku osoby i szybko ustalili przebieg zdarzenia. Jak się okazało, tego dnia, pomiędzy 48-latkiem i jego znajomymi wywiązała się awantura. W jej wyniku doszło do bójki, podczas której mężczyzna został dotkliwie pobity. Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie ustalili personalia osób, które przebywały podczas zdarzenia w pustostanie.  Jeszcze tego samego dnia, ustalili miejsce przebywania sprawców. Jeden z nich został zatrzymany na terenie Podgórza, drugi  natomiast w budynku, w którym doszło do pobicia – informuje policja.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku 43 i 45 lat, którzy również są osobami bezdomnymi.

Następnego dnia, w trakcie przesłuchania obaj przyznali się do winy. Po wykonanych policyjnych czynnościach usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Grozi im kara do 10 lat pobawienia wolności. 17 kwietnia br. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – czytamy we wpisie małopolskiej policji.

Ogród Doświadczeń im. St. Lema w Krakowie. Wielkie otwarcie obiektu

Swae Lee w Polsce na Sun Festival 2024! Dołącza do elity wielkich gwiazd