Robert Makłowicz wziął ślub w obrządku ormiańskim

i

Autor: Niemiec, AKPA Robert Makłowicz

CIEKAWOSTKI

Robert Makłowicz szczerze o swoim ślubie w obrządku ormiańskim: "nic nie zrozumiałem!"

2023-09-07 11:30

Robert Makłowicz to niekwestionowany król polskiej popkultury i prawdziwy ekspert od gastronomii. Niewiele osób wie, że słynny krakowianin ma ormiańskie korzenie i należy do Kościoła ormiańskokatolickiego. W 1991 roku Makłowicz poślubił swoją ukochaną Agnieszkę także w tym obrządku. Ceremonia trwała pięć godzin, a ekspert kulinarny szczerze przyznaje: "nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku".

Jakiego wyznania jest Robert Makłowicz?

Słynny kucharz z Krakowa to prawdziwa ikona polskiej popkultury. Dziennikarz, krytyk kulinarny, podróżnik, satyryk, youtuber — to tylko niektóre wcielania Roberta Makłowicz. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że chociaż na co dzień mieszka w stolicy Małopolski, z którą jest mocno związany, jego korzeni należy szukać w Armenii. Stąd też jego przynależność do Kościoła katolickiego w obrządku ormiańskim, który występują także na ziemiach polskich od XVI wieku.

Robert Makłowicz wziął ślub w obrządku ormiańskim

W związku ze swoją przynależnością do Kościoła ormiańskokatolickiego Robert Makłowicz poślubił swoją ukochaną Agnieszkę także w tym obrządku. Para pobrała się w 1991 roku. Ekspert kulinarny po latach wspominał, że ceremonia była wyjątkowa i znacznie odbiegała od tego, jak standardowo wygląda ślub w Polsce. Cała uroczystość w świątyni trwała aż pięć godzin, a ksiądz stał zwrócony tyłem do nich i przodem do ołtarza. Robert Makłowicz wyznał, że nic z niej nie zrozumiał, ponieważ została poprowadzona w języku ormiańskim.

— Armenia jest bliska mojemu sercu, stamtąd pochodzą moi przodkowie. Ceremonia różni się od tej w Polsce: ksiądz stoi tyłem do publiczności i przodem do ołtarza. Sam ślub jest udzielany nie przez nałożenie obrączek, a koron. Jest podobnie jak w cerkwi. Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, bo nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku — opowiadał przed laty Plejadzie Robert Makłowicz.

QUIZ. Co wiesz o polskiej wsi? Każdy mieszczuch się na nim wyłoży!

Pytanie 1 z 10
Czym różni się siano od słomy?

Robert Makłowicz z żoną doczekali się dwóch synów

Pierwszy syn Roberta i Agnieszki Makłowiczów, Mikołaj, urodził się już rok po ślubie. Cztery lata po zawarciu związku małżeńskiego przyszedł na świat ich drugi syn, Ferdynand. Mimo licznych podróży, które w pracy odbywał słynny ojciec, ich relacje są bardzo dobre. Obecnie Mikołaj pracuje jako zawodowy sommalier, czyli jest ekspertem od wina, młodszy Ferdynand studiuje prawo. Panowie dali się poznać szerszej publiczności, kiedy na rynek weszła marka Makłowicz i Synowie, oferująca wysokiej jakości gotowe dania.

Najlepsze memy z Robertem Makłowiczem! Te obrazki bawią do łez:

Serenda Kraków