Jakiego wyznania jest Robert Makłowicz?

i

Autor: Piętka Mieszko, AKPA Robert Makłowicz

WIADOMOŚCI

Jakiego wyznania jest Robert Makłowicz? Fani słynnego kucharza będą w szoku!

2023-09-08 7:49

Robert Makłowicz to znany podróżnik, dziennikarz i kulinarny krytyk. Chociaż jest mocno związany z Krakowem, gdzie mieszka na co dzień, posiada także dom w Dalmacji i uważa się za obywatela świata. Niewiele osób jednak wie, że słynny kucharz ma armeńskie korzenie, którym zawdzięcza przynależność do konkretnej religii. Jakiego wyznania jest Robert Makłowicz?

Robert Makłowicz to prawdziwy obywatel świata

Chociaż Robert Makłowicz pochodzi z Krakowa i jest mocno związany z tym miastem, jego liczne podróże kulinarne sprawiły, że w wielu wyjątkowych miejscach na świecie czuje się jak w domu. Oprócz mieszkania w stolicy Małopolski jest właścicielem posiadłości w Dalmacji. Po tym jak na dobre rozstał się z pracą w telewizji, od 2020 roku prowadzi swój kanał na YouTubie, na którym dzieli się ze swoimi obserwującymi swoimi przygodami i odkryciami kulinarnymi z różnych zakątków świata. 

Jakiego wyznania jest Robert Makłowicz?

Prywatnie Robert Makłowicz jest od 30 lat w związku małżeńskim z Agnieszką. Razem doczekali się dwóch synów: Mikołaja i Ferdynanda. Mówi się, że to właśnie żona słynnego kucharza namówiła go na karierę w telewizji. Niewiele osób wie, że para jest silnie związana z Armenią — ma armeńskie korzenie i należy do Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego, zwanego także Kościołem ormiańskokatolickim. W tym wyznaniu poślubił także w 1991 roku swoją żonę.

— Armenia jest bliska mojemu sercu, stamtąd pochodzą moi przodkowie. Ceremonia różni się od tej w Polsce: ksiądz stoi tyłem do publiczności i przodem do ołtarza. Sam ślub jest udzielany nie przez nałożenie obrączek, a koron. Jest podobnie jak w cerkwi. Ceremonia trwała ponad pięć godzin, więc to było coś niezapomnianego. Co się działo? Nie wiem, bo nic nie rozumiałem, bo ksiądz mówił po ormiańsku — opowiadał przed laty Plejadzie Robert Makłowicz.

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?

Kościół katolicki obrządku ormiańskiego w Polsce

Historia kościoła ormiańskokatolickiego w Polsce sięga XVI wieku i działa po dzień dzisiejszy. Ten odłam katolicyzmu uznaje zwierzchnictwo papieża i Rzymu. Obecnie ordynariuszem wiernych Kościoła katolickiego obrządku ormiańskiego w Polsce jest arcybiskup metropolita warszawski Kazimierz Nycz. Główne ośrodki kościoła ormiańskokatolickiego znajdują się w Gliwicach, Warszawie i Gdańsku.

Najlepsze memy z Robertem Makłowiczem! Te obrazki bawią do łez:

Serenda Kraków