WIADOMOŚCI

Są wstępne wyniki sekcji zwłok 4-latka, który wpadł do studni w Zabierzowie. Prokuratura prowadzi śledztwo

2023-09-30 20:24

W piątek, 29 września odbyła się sekcja zwłok 4-latka, który wpadł do głębokiej studni, położonej na terenie przedszkola w Zabierzowie. W toku śledztwa ustalono, że studnia była źle zabezpieczona. Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zabierzów. 4-latek zmarł po wpadnięciu do studni. Prokuratura prowadzi śledztwo

Do tragedii doszło w czwartek, 28 września. Około godziny 15 policja otrzymała zgłoszenie, że 4-letni chłopiec podczas zabawy na terenie przedszkola wpadł do studni wypełnionej wodą. Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, dziecko znajdowało się pod wodą. Strażacy wyciągnęli chłopca i rozpoczęli długą resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety nie przyniosła ona rezultatu. Po przybyciu na miejsce lekarz stwierdził zgon. Obecnie policja wraz z prokuraturą rejonową w Krakowie bada przyczynę wypadku.

Nieoficjalne wyniki sekcji zwłok potwierdzają przyczynę śmierci dziecka

Prokuratura Okręgowa na podaje szczegółów tej sprawy. Na razie wiadomo, że w piątek odbyła się sekcja zwłok 4-latka. Nieoficjalne wstępne wyniki wskazują, że dziecko utonęło. Postępowanie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura podkreśliła, że jest za wcześnie, by mówić o zarzutach. Muszą być jeszcze przesłuchani wszyscy świadkowie — część przesłuchań planowanych jest na przyszły tydzień. „Sprawa jest wrażliwa” — powiedziała pracownica prokuratury zaznaczając, że chodzi także o dobro rodziny dziecka.

QUIZ. Wisława Szymborska 27 lat temu dostała Nagrodę Nobla. Co ma wspólnego z Korą i Sanah?

Pytanie 1 z 10
Która polska wokalistka zasłynęła ostatnio piosenką z tekstem wiersza Wisławy Szymborkiej "Nic dwa razy"?

Studnia miała głębokość pięć metrów

Rzecznik prasowy małopolskiej PSP Hubert Ciepły poinformował PAP, że studnia, głęboka na około pięć metrów, była do połowy wypełniona wodą. Strażak wydobył dziecko spod tafli wody. Ze zgłoszenia, jakie policja otrzymała w czwartek wynikało, że dziecko zaginęło podczas zabawy w przedszkolu przy ul. Leśnej.

Makabryczne tragedie w Małopolsce. 4-latek wpadł do studni, 12-latek roztrzaskał się o drzewo:

Kraków. Zatrzymali dilera narkotyków, gdy wracał z towarem. Sceny jak z filmu akcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE