Most nowohucki zostanie zamknięty w najbliższy weekend

i

Autor: Pixaby

Kraków: most Nowohucki zostanie zamknięty. Kierowców czekają utrudnienia

2020-07-13 7:21

W najbliższy weekend most Nowohucki zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Kierowcy muszą przygotować się na objazdy. Na szczęście utrudnienia potrwają tylko trzy dni.

Remont mostu nowohuckiego rozpoczął się w maju tego roku. W przyszły weekend wkroczy on w kolejną fazę. Z tej okazji konieczne będzie jego czasowe wyłączenie z ruchu.

Most Nowohucki zostanie zamknięty w piątek, 17 lipca, ok. godz. 22.00. Ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 20 lipca, ok. godz. 4.00. Pojazdy kierowane będą objazdem: z jednej strony ulicami Stoczniowców, Ofiar Dąbia, al. Pokoju, przez rondo 308 Dywizjonu, Nowohucką do Ciepłowniczej. Z drugiej strony pojazdy pojadą analogicznie w kierunku ul. Saskiej. W czasie zamknięcia obiektu betonowana będzie płyta pomostu. Ruch pieszych i rowerzystów pozostaje bez zmian.

Do tej pory na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, demontaż urządzeń dylatacyjnych i wstępny montaż nowych dylatacji na jezdni północnej. Pozostały do wykonania prace związane z ułożeniem izolacji poziomej, osadzenie wpustów mostowych i ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej. Na początku sierpnia rozpoczną się prace na stronie południowej (kierunek Płaszów). Ruch będzie odbywał się analogiczne jak obecnie, po jednym pasie w każdym kierunku.

Prace na moście pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE