Budowa

i

Autor: Pixaby Od poniedziałku, 13 lipca czekają nas utrudnienia na Opolskiej

Uwaga mieszkańcy północnego Krakowa. Będą utrudnienia na ulicy Opolskiej

2020-07-11 10:00

Od poniedziałku, 13 lipca czekają nas spore utrudnienia na ulicy Opolskiej. Te będą związane z budową nowej linii tramwajowej z Krowodrzej Górki do Górki Narodowej.

Linia tramwajowa do Górki Narodowej

Na rozpoczęcie tej budowy czeka wielu mieszkańców północnej części Krakowa. O tym, że prace w końcu rusza informowaliśmy na początku lipca. Budowa ma potrwać 2,5 roku i będzie kosztować 327 mln zł. Urzędnicy szacują, że przejazd z Górki Narodowej do Centrum zajmie nie więcej niż pół godziny.

Linia tramwajowa do Górki Narodowej: będą utrudnienia

W związku z rozpoczęciem prac czekają nas utrudnienia. Od 13 do 15 lipca na odcinku ul. Opolskiej, pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki, z uwagi na konieczność budowy tymczasowych przystanków autobusowych, wystąpią utrudnienia w postaci miejscowych zwężeń skrajnych pasów ruchu.

Po wykonaniu tymczasowych przystanków od 16 lipca zostanie wprowadzona kolejna zmiana organizacji ruchu. Tzw. etap „O” polega na zwężeniu skrajnych pasów ruchu na odcinku pomiędzy ul. Pleszowską a ul. Wyki.

Przystanek autobusowy przy skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Pleszowskiej w kierunku ronda Ofiar Katynia przeniesiony zostanie przed skrzyżowanie (strona wschodnia). Przystanki przy kładce nad ul. Opolską w obu kierunkach przeniesione zostaną o ok. 250 m i będą zlokalizowane po wschodniej stronie skrzyżowania ul. Opolskiej i Wyki. Kładka dla pieszych pozostanie czynna.

Uwaga mieszkańcy północnego Krakowa. Będą utrudnienia na ulicy Opolskiej

i

Autor: Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
W Krakowie zbudowano wodny plac zabaw
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE