Kraków Airport

i

Autor: Flickr

ŻYCIE MIASTA

Lotnisko Kraków Airport: przekroczony rekord obsłużonych pasażerów, który padł w 2019 r.

2023-11-21 8:21

Lotnisko Kraków Airport osiągnęło w niedzielę wieczorem poziom 8 411 009 obsłużonych pasażerów w ciągu roku, co oznacza, że przekroczyło rekordowy wynik, jaki został osiągnięty w ostatnim przed pandemią roku 2019.

Kraków Airport z kolejnym rekordem obsłużonych pasażerów

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. z usług lotniska skorzystało blisko 7,4 mln pasażerów. Był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r. Jak podkreślił, na koniec tego roku Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce osiągnie wynik przekraczający 9 milionów pasażerów.

— Wczoraj późnym wieczorem w Kraków Airport obsłużyliśmy 8 411 009 pasażerów i tym samym przekroczyliśmy wynik z 2019 roku, sprzed pandemii, która na całym świecie zahamowała rozwój branży lotniczej — zakomunikował w poniedziałek prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

QUIZ: Lata 2010. Co wiesz o dekadzie, która nastąpiła po erze Y2K?

Pytanie 1 z 10
Małgorzata Kożuchowska w 2011 r. pożegnała się z "M jak Miłość", a jej postać Hanka Mostowiak zniknęła serialu. Jak do tego doszło?
Małgorzata Kożuchowska

Kraków Airport z bogatą siatką połączeń na zimę

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów lotnisko w Balicach ma się czym pochwalić. W tym okresie znajdziemy aż 125 różnych połączeń, które zabiorą nas do 32 krajów oferowanych przez 22 linie lotnicze.

— Cały czas pracujemy nad siatką połączeń na przyszły rok, dzięki której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów — dodał prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

W Krakowie powstał pawilon dla bezdomnych kotów. Hamaki, drapaki i kotostrada na ścianie to dopiero początek:

Jest lepszy niż ludzki kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE