Wiadomości

Bestialstwo to zbyt delikatne określenie. Ktoś obciął gołębiowi skrzydła i ogon

2023-04-21 15:03

"Co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić coś takiego? Nie lubisz zwierząt - nie musisz ich mieć, nie musisz im pomagać, ale ich nie krzywdź!", napisali inspektorzy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, do których trafił młody, okaleczony gołąb. Ptak został przez kogoś potraktowany w bestialski sposób - ma podcięte skrzydła i ogon, przez co nie może latać.

Kraków. Pracownicy KTOZ poinformowali o prawdziwym horrorze

Nie ma chyba nic bardziej oburzającego od aktów przemocy wobec bezbronnych istot, w tym zwierząt. Gołębie nie należą do lubianych w Krakowie ptaków. Przysiadają na parapetach, zabrudzają balkony, wiją gniazda np. w rynnach. Z tego powodu oczywistym jest, że wielu z nas szuka sposobów na to, jak je odstraszyć. Trudno sobie jednak wyobrazić, czym kierował się ktoś, kto w prawdziwie makabryczny sposób potraktował w Krakowie młodego osobnika. Ptak ma przycięte skrzydła (jedno znacznie) i obcięty ogon - nie może latać. "Porażające jest to okrucieństwo wobec słabszych i bezbronnych", komentują internauci.

Pocieszające jest jednak to, że są jeszcze ludzie wrażliwi na krzywdę braci mniejszych. Okaleczonego gołębia znalazła pewna krakowianka i zabezpieczyła go do czasu przybycia inspektorów Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Potem ptak trafił do Fundacji Peruna.

R.BOCHENEK: OD POCZĄTKU ALARMOWALIŚMY BRUKSELĘ W SPRAWIE ZBOŻA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE