tramwaj kraków

i

Autor: P.K.

wiadomości

Kraków. Kontrolerzy biletów będą mieli kamerki na mundurach? ZTP tłumaczy się z tego pomysłu

2024-04-18 7:42

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie chce, by kontrolerzy biletów mieli kamerki na mundurach. To rozwiązanie ma zwiększyć komfort zarówno pasażerów, jak i samych kontrolerów.

Kontrolerzy biletów w Krakowie będą mieli kamerki - a przynajmniej takie rozwiązanie rozważa Zarząd Transportu Publicznego. Na razie jest koncepcja, teraz urzędnicy będą sprawdzać, czy to w ogóle możliwe. Skąd taki pomysł?

A to dlatego, że kontrolerzy nie są funkcjonariuszami publicznymi. Są nimi za to motorniczy lub kierowcy. Dlatego wpierw urzędnicy zbierają ekspertyzy prawne. W jakiej sytuacji kamerka miałaby być potrzebna, wyjaśnia Sebastian Kowal z ZTP.

Jeżeli mamy zdanie pasażera, które przeczy zdaniu kontrolera, a nie mamy w pojeździe monitoringu - na przykład w takich starszych constalach (stary typ tramwaju - red.), to nie mamy tam kamer. W takich sytuacjach bardzo trudno jest sprawdzić, czy pasażerowie faktycznie jeździli "na gorącym przycisku" - czyli bez biletu.

Kiedy i czy w ogóle kamerki pojawią się na uniformach kontrolerów, dowiemy się prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.

Uszkodzili zabytkowy tramwaj w Bydgoszczy. Wszystko nagrały kamery

W jakiej dzielnicy jest ta ulica? To quiz dla prawdziwych znawców Krakowa

Pytanie 1 z 15
W jakiej dzielnicy znajduje się ul. Opolska?