WIADOMOŚCI

Limit osób na Zakrzówku staje się faktem! Od kiedy będzie obowiązywał? [ZDJĘCIA]

2023-07-09 8:37

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wprowadza limit osób mogących korzystać w jednym czasie z kąpieliska na Zakrzówku. Już wkrótce na basenach i pomostach będzie mogło przebywać w jednym czasie tylko tysiąc osób. Od kiedy będzie obowiązał i jak będzie egzekwowany?

Kąpielisko na Zakrzówku wprowadza limit osób korzystających z basenów

W czwartek, 6 lipca pojawiła się informacja o pracach serwisowych, trwająca na jednym z basenów kąpieliska na Zakrzówku. Zarząd Zieleni Miejskiej przekazał, że korzystając z pogorszenia pogody, postanowił podjąć się prac naprawczych. Zdecydowano, że w trosce o stan obiektu i bezpieczeństwo odwiedzających jeden dzień w tygodniu zostanie poświęcony na takie działania. Od przyszłego tygodnia kąpielisko na Zakrzówku będzie zamknięte w każdy poniedziałek. Okazuje się, że to jednak nie koniec. W piątek, 7 lipca ZZM przekazał informacje, że baseny na Zakrzówku zostaną objęte limitem osób.

Na prośbę ratowników czuwających nad Waszym bezpieczeństwem od soboty, 8 lipca wprowadzamy system liczenia osób wchodzących na kąpielisko w Parku Zakrzówek. Wprowadzenie limitu osób podyktowane jest odpowiednim zadbaniem o bezpieczeństwo, a tym samym o sposób korzystania z basenów — poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej na Facebooku.

Limit osób na Zakrzówku. Dla odwiedzających dostępne dwa wejścia

Mieszkańcy miasta, którzy będą chcieli wejść na teren kąpieliska na Zakrzówku, będą mieli do dyspozycji dwa wejścia, ograniczone bramkami. Tam zostaną im założone opaski, uprawniające do wejścia na teren obiektu.

  • Przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny. Jest to miejsce z zapleczem sanitarnym – prysznice, toalety, przebieralnie.
  • Przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska od strony ul. Norymberskiej.

QUIZ. Krakowska gwara. Sprawdź, czy znasz słowa rodem z grodu Kraka!

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od smakołyków i Tłustego Czwartku. Jak w Krakowie określamy faworki?

— Przy wejściach przed bramkami w namiotach obsługi otrzymacie opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski. Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom — przekazał Zarząd Zieleni Miejskiej na Facebooku.

Kąpielisko na Zakrzówku od niedawna jest oficjalnie otwarte. Zobaczcie, jak wyglądają "polskie Malediwy":

Nowe kąpielisko na Zakrzówku w Krakowie