Jerzy Muzyk

i

Autor: Jerzy Muzyk, Facebook

Wiadomości

Jerzy Muzyk rezygnuje z udziału w wyborach na prezydenta Krakowa. Udziela poparcia innemu kandydatowi

2024-04-03 15:10

W środę, 3 kwietnia podczas konferencji prasowej aktualny wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk poinformował o rezygnacji z ubiegania się o fotel prezydenta Krakowa w zbliżających się wyborach samorządowych 2024. Samorządowiec udzielił poparcia obecnemu zastępcy prezydenta miasta – Andrzejowi Kuligowi. „Mamy największą wiedzę, jeżeli chodzi o to, co jest potrzebne do tego, aby to miasto sprawnie funkcjonowało” – powiedział Jerzy Muzyk.

Jerzy Muzyk rezygnuje z udziału w wyborach samorządowych. Poparł Andrzeja Kuliga

W środę, 3 kwietnia podczas konferencji prasowej Jerzy Muzyk (aktualnie II zastępca prezydenta Krakowa), kandydat na urząd prezydenta Krakowa wycofał się z udziału w zbliżających się wyborach samorządowych 2024 w Krakowie. Jerzy Muzyk przekazał swoje poparcie innemu z kandydatów, aktualnemu wiceprezydentowi miasta – Andrzejowi Kuligowi.

Apeluję zwłaszcza do Rafała Komarewicza i Stanisława Mazura, aby wsparli koalicję samorządową i udzielili szeroko rozumianego poparcia. Jako przykład, chcę postawić siebie – popieram Andrzeja Kuliga i równocześnie wycofuję swoją kandydaturę i zachęcam do tego również pozostałych kandydatów, aby zastanowili się nad taką decyzją, która w mojej ocenie da szansę na to, że w Krakowie dalej będziemy mieli do czynienia z dyskusją o Krakowie, o sprawach krakowskich – wyłącznie w Krakowie. Bez decydowania i wpływu, kto z jakiej partii politycznej występuje (…). Proszę przyjąć poparcie z mojej strony dla swojej kandydatury. Apeluję, aby ten przykład z mojej strony został przyjęty również przez innych kandydatów, zwłaszcza Rafała Komarewicza i Stanisława Mazura – powiedział podczas konferencji prasowej Jerzy Muzyk.

Rezygnację Jerzego Muzyka skomentował obecny na miejscu wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

Zgadzam się, że Kraków nie może być skazany na rywalizację dwóch wielkich partii, dlatego, że każda z nich reprezentuje tylko cząstkę mieszkańców miasta. Ważne jest to, by Kraków był kierowany ponadpartyjnie. Tak samo jak prezydent Muzyk, również ja odbierałem i odbieram swoją misję kandydowania na urząd prezydenta miasta uważam, że należy rozmawiać ze wszystkimi nie patrząc, z jakiej strony przychodzą (…). W pełni popieram apel prezydenta Muzyka, o to, by ci kandydaci, którzy wielokrotnie mówili o tym, że bliski jest im Kraków pozapartyjny udzielili poparcia dla kandydatury, która jest pozapartyjna – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Kulig.

Pierwsza tura wyborów samorządowych 2024 w Krakowie odbędzie się już w niedzielę, 7 kwietnia. Wśród kandydatów są: Andrzej Kulig (aktualny wiceprezydent Krakowa), Łukasz Gibała (Kraków dla Mieszkańców), Rafał Komarewicz (Polska 2050), Aleksander Miszalski (Platforma Obywatelska), Łukasz Kmita (Prawo i Sprawiedliwość), Konrad Berkowicz (Konfederacja) oraz Stanisław Mazur (KWW Stanisława Mazura) i Adam Hareńczyk (bezpartyjny).

Ukryty szlak turystyczny pełen atrakcji. Nie każdy zna to miejsce w Małopolsce

Wybuch gazu zrujnował blok