Koronawirus w krakowskich szpitalach i Domach Pomocy Społecznej. Jak wygląda sytuacja?

2020-08-05 11:58 NM
Koronawirus w krakowskich szpitalach i Domu Pomocy Społecznej. Jak wygląda sytuacja?
Autor: Pixaby Koronawirus w krakowskich szpitalach i Domu Pomocy Społecznej. Jak wygląda sytuacja?

Koronawirus w Krakowie atakuje w najczulsze miejsca. COVID-19 potwierdzono w Szpitalu im. Józefa Dietla przy ulicy Skarbowej oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera. Zakażenia koronawirusem występują również w Domach Pomocy Społecznej w Krakowie.

Koronawirus w krakowskich szpitalach

O zakażeniu COVID-19 w krakowskich szpitalach dowiedzieliśmy się w miniony wtorek. Najpoważniejsza sytuacja jest w placówce przy ul. Skarbowej. Tam zarażenie koronawirusem potwierdzono w sumie u ośmiu osób. Jak potwierdza dyrekcja placówki - w związku z zagrożeniem, szpital wstrzymał przyjęcia zarówno nagłe, jak i planowane. Zarażony jest jak na razie jeden pacjent, kilka pielęgniarek, lekarzy i pracownik techniczny. Ale nie wykluczone, że chorych będzie więcej, bo cały czas spływają nowe wyniki.

Koronawirusa stwierdzono również u jednej z pacjentek, która została przyjęta na oddział psychiatryczny w szpital im. Rydygiera.

Do szpitala została przyjęta kobieta, która wymagała hospitalizacji ze względów psychiatrycznych. W obecnej sytuacji przyjmowanym pacjentom wykonujemy testy na koronawirusa. W tym wypadku test dał wynik pozytywny. Pacjentka została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego. Pacjenci, którzy mieli z nią kontakt są izolowani . Jedna osoba z personelu oddziału psychiatrycznego przebywa na kwarantannie. Oddział funkcjonuje, nie są jednak na razie do niego przyjmowani nowi pacjenci - mówi Ewa Pozowska z sekretariatu dyrekcji szpitala Rydygiera.

Koronawirus w Domach Pomocy Społecznej w Krakowie

To jednak jeszcze nie wszystko. W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej COVID-19 potwierdzono u jednego z pracowników. Odizolowany został jeden oddział, w sumie 41 mieszkańców. Opieka nad pozostałymi mieszkańcami placówki przebiega normalnie. Zarówno on, jak i pracownicy mają regularnie mierzoną temperaturę. Przejdą również testy na obecność koronawirusa.

COVID-19 potwierdzono również u mieszkanki Domu Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów, która obecnie przebywa w szpitalu w powiecie pruszkowskim. W związku z tym w placówce wprowadzono w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym pełny reżim sanitarny. Odizolowany został jeden oddział, w sumie 37 osób.

Przypomnijmy, że w środę, 8 sierpnie Ministerstwo Zdrowia podało informacje o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwięcej od początku pandemii w naszym kraju. Najwięcej nowych zachorowań jest na Śląsku - 152. W Małopolsce COVID-19 potwierdzono u 90 osób.

ESKA Summer City - Stadion Śląski 2
Posłuchaj o słodzikach, czy warto nimi zastąpić niezdrowy cukier. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.