Tutaj zapadalność na koronawirusa jest największa. Ruszają badania przesiewowe

2020-08-04 11:01 NM
Kolejny wzrost zachorowań na COVID-19 w Świętokrzyskiem
Autor: Pixaby

Gdzie w Małopolsce występuję największa zapadalność na koronawirusa? W którym miejscu choruje najwięcej osób? Biuro Wojewody Małopolskiego podało najnowsze dane w tej sprawie. Więcej dowiecie się na krakow.eska.pl.

Koronawirus w Polsce nie zwalnia. We wtorek, 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło 680 nowych zakażeń COVID-19 w kraju. Najwięcej nadal w woj. śląskim - 222, następnie w wielkopolskim - 94 oraz w małopolskim - 88. Zmarło też 6 kolejnych osób, w tym 83-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu gorlickiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Koronawirus Małopolska: ruszają badania przesiewowe

Biuro Wojewody Małopolskiego podało, gdzie w regionie przypada największa zapadalność na koronawirusa. Chodzi o powiat nowosądecki. O ile wskaźnik zapadalności na 10 tys. mieszkańców w Małopolsce wynosi 11,28, o tyle w powiecie nowosądeckim ma ona wartość 33,12, a w mieście Nowy Sącz – 24,94.

Z tego względu wojewoda małopolski Piotr Ćwik podjął decyzję o przeprowadzeniu badań przesiewowych dla mieszkańców tego regionu. Ma zostać nimi objętych około tysiąca mieszkańców Nowosądecczyzny. Badania odbędą się na parkingu przy budynku MUW w Nowym Sączu przy ul. Wiśniowieckiego 127. Oferta skorzystania z tych badań przesiewowych zostanie skierowana do osób znajdujących się w kwarantannie, wskazanych przez Inspekcję Sanitarną. Mogą to zatem być nie tylko pracownicy firm, ale też ich rodziny lub osoby z dalszego kontaktu.

ESKA Summer City - Stadion Śląski 2
Posłuchaj o ciałach ketonowych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.