Koronawirus: w krakowskich centrach handlowych zostanie przeprowadzona akcja dezynfekcyjna

2020-02-29 11:39
Galeria handlowa
Autor: Pixaby

Galeria Serenada i CH Krokus wprowadzają działania, które mają zwiększyć bezpieczeństwo klientów. W obu miejscach zostanie przeprowadzona wielka akcja dezynfekcyjna. Działania te potwierdził nam Szymon Szlachta z działu marketingu galerii handlowych.

Galerie handlowe to miejsca, w których praktycznie codziennie pojawiają się setki, a nawet tysiące osób. Jeśli wśród nich jedna z nich byłaby nosicielem koronawirusa, to o zarażenie kolejnych może być łatwo. Naprzeciw potencjalnemu wystąpieniu choroby wychodzi Galeria Serenada i CH Krokus. W obu miejscach zostaną przeprowadzone działania dezynfekcyjne.

Dokładne mycie stołów, poręczy schodów, przycisków w windach, mebli na pasażu, czy bankomatów. To tylko niektóre działania, jakie przeprowadza Galeria Serenada oraz CH Krokus. Do najemców zostały też wysłane specjalne pisma, by zwrócić szczególną uwagę na czystość, higienę i prowadzenie rutynowej dezynfekcji wyposażenia salonów, jak np. drzwi w przymierzalniach. Dodatkowe sugestie otrzymały również punkty gastronomiczne.

Ekipa sprzątająca została przez nas dodatkowo poproszona o robienie dezynfekcji tych wszystkich części wspólnych, elementów, które klienci mogą dotykać. Jak zabawki, place pluszowe. Na terenie centrum też podjęliśmy kroki informacyjne pod kątem dodatkowych tabliczek informacyjnych dla klientów, przypominających o konieczności utrzymywania czystości rąk i jak to robić - mówi mówi Szymon Szlachta z działu marketingu CH Krokus i Galerii Serenada.

Krakowska drużyna rolkarzy

W naszych toaletach są środki dezynfekujące i zachęcamy do ich używania. Od poniedziałku będą też ustawione przy wszystkich wejściach specjalne stojaki ze środkiem dezynfekującym, by ktoś, kto wchodzi z zewnątrz, mógł też z tego skorzytać. W punktach gastronomicznych prosiliśmy, by wydać sztućce fizycznie klientom, by brudnymi rękami nie dotykali ich ludzie - dodaje Szlachta.

Wszystkie te działania zostały wdrożone na wypadek potwierdzenia wystąpienia koronawirusa w naszym kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE