Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Padły jasne słowa!

2021-03-29 12:09
Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Wojewoda stawia sprawę jasno
Autor: Pixaby Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Wojewoda stawia sprawę jasno

Od soboty, 27 marca w Polsce obowiązuje twardy lockdown. Wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia, a policja prowadzi wzmożone kontrole i sprawdza przestrzeganie reżimu sanitarnego. Funkcjonariuszy można spotkać m.in. na ulicach czy w galeriach handlowych. A co z kościołami? Czy tam również pojawią się kontrole? Wojewoda małopolski wypowiedział się w tej sprawie.

Wzmożone kontrole policji w Polsce. Nowe obostrzenia

Przypomnijmy, od soboty 27 marca w Polsce obowiązuje twardy lockdown. Do wcześniejszych obostrzeń, takich jak: zamknięte siłownie, hotele, kina doszły też m.in. limity w sklepach, czy zamknięcie obiektów sportowych (z wyłączeniem sportu zawodowego). Swoją działalność zawiesić musiały również salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Policja od ponad tygodnia prowadzi wzmożone kontrole. Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie obostrzeń, w tym prawidłowe zakrywanie ust i nosa. Od poniedziałku, 29 marca policja wraz z inspektorami ruchu kontroluje również komunikację miejską. Więcej na temat pisaliśmy tutaj:

Policja wkroczy w kolejne miejsca, by kontrolować obostrzenia. To na prośbę mieszkańców!

Raport z anteny 29.03, godz.10

Limity w kościołach. Czy będą kontrole policji?

Zmiany w obostrzeniach obejmują również kościoły. Od soboty, 27 marca w miejscach kultu religijnego obowiązują ograniczenia - 1 os. na 20 mkw. Konieczne jest zachowanie dystansu: 1,5 metra pomiędzy poszczególnymi osobami. Obowiązkowe jest również zakrywanie ust i nosa.

Czy obostrzenia w każdej świątyni są przestrzegane? O ich pilnowanie prosił zarówno minister zdrowia Adam Niedzielski, jak i episkopat Polski. Leży to w gestii proboszczów poszczególnych parafii. Czy policja będzie kontrolować również kościoły pod kątem przestrzegania obostrzeń? W tej sprawie jasno wypowiedział się wojewoda małopolski.

Będziemy się przyglądali tej sytuacji i tak jak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powiedział: "nie będzie kontroli w kościołach". Ale będą stanowcze reakcje, jeśli będą sygnały płynące od osób, że nie są przestrzegane w całej rozciągłości, te ograniczenia, które zostały wprowadzone - powiedział podczas konferencji wojewoda małopolski.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE