Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Padły jasne słowa!

2021-03-29 12:09
Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Wojewoda stawia sprawę jasno
Autor: Pixaby Policja kontroluje ulice i lokale handlowe. A co z kościołami? Wojewoda stawia sprawę jasno

Od soboty, 27 marca w Polsce obowiązuje twardy lockdown. Wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia, a policja prowadzi wzmożone kontrole i sprawdza przestrzeganie reżimu sanitarnego. Funkcjonariuszy można spotkać m.in. na ulicach czy w galeriach handlowych. A co z kościołami? Czy tam również pojawią się kontrole? Wojewoda małopolski wypowiedział się w tej sprawie.

Wzmożone kontrole policji w Polsce. Nowe obostrzenia

Przypomnijmy, od soboty 27 marca w Polsce obowiązuje twardy lockdown. Do wcześniejszych obostrzeń, takich jak: zamknięte siłownie, hotele, kina doszły też m.in. limity w sklepach, czy zamknięcie obiektów sportowych (z wyłączeniem sportu zawodowego). Swoją działalność zawiesić musiały również salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Policja od ponad tygodnia prowadzi wzmożone kontrole. Funkcjonariusze sprawdzają przestrzeganie obostrzeń, w tym prawidłowe zakrywanie ust i nosa. Od poniedziałku, 29 marca policja wraz z inspektorami ruchu kontroluje również komunikację miejską. Więcej na temat pisaliśmy tutaj:

Policja wkroczy w kolejne miejsca, by kontrolować obostrzenia. To na prośbę mieszkańców!

Raport z anteny 29.03, godz.10

Limity w kościołach. Czy będą kontrole policji?

Zmiany w obostrzeniach obejmują również kościoły. Od soboty, 27 marca w miejscach kultu religijnego obowiązują ograniczenia - 1 os. na 20 mkw. Konieczne jest zachowanie dystansu: 1,5 metra pomiędzy poszczególnymi osobami. Obowiązkowe jest również zakrywanie ust i nosa.

Czy obostrzenia w każdej świątyni są przestrzegane? O ich pilnowanie prosił zarówno minister zdrowia Adam Niedzielski, jak i episkopat Polski. Leży to w gestii proboszczów poszczególnych parafii. Czy policja będzie kontrolować również kościoły pod kątem przestrzegania obostrzeń? W tej sprawie jasno wypowiedział się wojewoda małopolski.

Będziemy się przyglądali tej sytuacji i tak jak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powiedział: "nie będzie kontroli w kościołach". Ale będą stanowcze reakcje, jeśli będą sygnały płynące od osób, że nie są przestrzegane w całej rozciągłości, te ograniczenia, które zostały wprowadzone - powiedział podczas konferencji wojewoda małopolski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE