Policja wkroczy w kolejne miejsca, by kontrolować obostrzenia. To na prośbę mieszkańców!

i

Autor: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Policja wkroczy w kolejne miejsca, by kontrolować obostrzenia. To na prośbę mieszkańców!

Policja wkroczy w kolejne miejsca, by kontrolować obostrzenia. To na prośbę mieszkańców!

2021-03-26 17:24

Już nie tylko ulice, czy lokale handlowe. Od przyszłego tygodnia policja będzie kontrolować również tramwaje i autobusy. Dołączą do nich inspektorzy ruchu MPK. Jak podkreśla Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, działania te są związane z "coraz liczniejszymi prośbami pasażerów".

Wzmożone kontrole policji w Krakowie

W piątek informowaliśmy o tym, że policja prowadzi wzmożone kontrole na ulicach miasta, w sklepach czy w lokalach gastronomicznych. W ciągu kilku dni funkcjonariusze wystawili prawie tysiąc mandatów. Posypały się również wnioski o ukaranie do sądu.

To jednak nie wszystko. Jak zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, kontrole od przyszłego tygodnia odbywać się będą również w komunikacji publicznej.

Raport z anteny 26.03., godz.10

W związku z coraz liczniejszymi prośbami pasażerów, którzy zwracają uwagę na zdarzające się przypadki podróży komunikacją miejską bez prawidłowo założonej maseczki, policjanci z Komendy Miejskiej Policji oraz inspektorzy ruchu MPK w przyszłym tygodniu będą sprawdzać czy wszyscy stosują się do obowiązku zasłania ust i nosa w tramwajach i autobusach oraz na przystankach - czytamy w komunikacie.

MPK podkreśla, że to "wyłącznie efekt troski MPK SA w Krakowie o bezpieczeństwo pasażerów".

Dodajmy, że kontrole będą prowadzone przez nieumundurowanych policjantów i inspektorów ruchu MPK. Ci będą wsiadać do tramwajów i autobusów w różnych częściach miasta. Osoby podróżujące bez prawidłowo założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?