Koronawirus Polska. Padł rekord zakażeń! Twardy lockdown przesądzony [24.03.]

2021-03-24 10:11
Koronawirus Kraków i Małopolska. Ile jest zakażeń? Ile zmarło osób? [23.03.2021]
Autor: Pixaby Koronawirus Polska dzisiaj. 26.03.2021. Ile jest zakażeń? Jak wygląda sytuacja w Małopolsce?

Koronawirus Polska. Padł rekord zakażeń koronawirusem. To prawie 30 tysięcy zachorowań na COVID-19. Minister zdrowia podkreśla, że "obecnie sytuacja jest trudniejsza niż podczas drugiej fali epidemii". Twardy lockdown w kraju jest już praktycznie przesądzony. Jak będą wyglądać najbliższe tygodnie w Polsce? Sprawdźcie w naszym materiale.

Koronawirus Polska dzisiaj. Ile zakażeń? [24.03 RAPORT]

Koronawirus w Polsce 24.03.2021. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Jak podało ministerstwo zdrowia, mamy prawie 30 tysięcy nowych zakażeń COVID-19. Dokładnie jest to: 29 978 zachorowań. Najwięcej zachorowań w ciągu doby przybyło w woj. śląskim - 4605, następnie w mazowieckim - 4308, wielkopolskim - 3188 oraz małopolskim - 2608. Zmarło 575 osób. 115 bezpośrednio z powodu koronawirusa. 460 ze względu na współistnienie COVID-19 i innych chorób. Tak źle w tym roku jeszcze nie było. To najwięcej zakażeń i zgonów. Minister zdrowia podkreśla, że III fala pandemii jest dużo gorsze od poprzedniej jesiennej.

Raport z Anteny 23.03

Koronawirus małopolskie: ogromny skok zakażeń!

Jak wspominaliśmy w Małopolsce mamy 2608 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 28 osób. 18 ze względu na COVID-19. 10 z powodu współistnienia koronawirusa i innych chorób. Na kwarantannie obecnie przebywa ponad 31 tysięcy osób. Najwięcej nowych zakażeń koronawirusem mamy w Krakowie - 295, następnie w powiecie wielickim - 212 oraz powiecie wadowickim - 158.

Twardy lockdown w Polsce. Nowe obostrzenia. Kiedy zostanie wprowadzony?

Twardy lockdown w Polsce staje się coraz bardziej prawdopodobny. Będzie wiązać się z nowymi obostrzeniami. Jakimi? Nowe obostrzenia mogą dotyczyć m.in. zamknięcia niektórych sklepów lub zmniejszenia liczby osób, które mogą w nich przebywać. Niewykluczone jest również zamknięcie kościołów. Więcej na temat nowych obostrzeń pisaliśmy tutaj:

Rząd planuje BEZWZGLĘDNY lockdown i limity na Wielkanoc! Oto możliwe obostrzenia od 29.03

Informacje na temat twardego lockdownu w Polsce potwierdził też w środę, 24 marca minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niestety te dzisiejsze sygnały są skłaniające do tego, by zastanowić się bardzo poważnie nad zaostrzeniem sankcji. Zastanawiamy się, czy zrobić to w ujęciu regionalnym, czy w ujęciu ogólnokrajowym, ale na pewno rozważamy innego rodzaju scenariusze, które przewidują wsparcie tych regionów siłami innych regionów - powiedział minister zdrowia w programie "Tłit WP" w Wirtualnej Polsce.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE