Koronawirus: kolejne zawody w Polsce zostały odwołane. Tym razem w narciarstwie alpejskim

2020-03-02 9:40
Laboratorium
Autor: Pixaby

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które miały odbyć się na początku marca w Zakopanem, zostały odwołane. Wszystko przez rosnące zagrożenie koronawirusem.

Tegoroczna edycja zawodów miała rozpocząć się 1 marca i potrwać do 4 marca. Do rywalizacji zgłosiły się w sumie 52 reprezentacji uczelni. Drużyny miały walczyć o medale zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w typach uczelni.

Okazuje się jednak, że zawody nie wystartowały. Wszystko przez obawę przed koronawirusem. List w tej sprawie wystosował Zarząd Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

W imieniu Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim zaplanowanych na 1 -4.03.2020 r. w Zakopanem zmuszeni jesteśmy odwołać ww. zawody - poinformował Mariusz Walczak w imieniu Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

Powyższa decyzja została podjęta po konsultacjach eksperckich dotyczących rosnącego zagrożenia koronawirusem oraz po otrzymanej rekomendacji od Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Zakopanem - czytamy dalej w komunikacie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim to kolejne zawody, które zostały odwołane w Małopolsce z uwagi na epidemię koronawirusa. W zeszłym tygodniu poinformowano, że nie odbędzie się międzynarodowa rywalizacja w badmintonie Polish Open. Zawody miały odbyć się pod koniec marca w Krakowie.

Kubek do kawy na kaucję Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE