Konrad Berkowicz

i

Autor: PAP/Łukasz Gągulski Konrad Berkowicz kandydatem Konfederacji na prezydenta Krakowa

Wiadomości

Wybory samorządowe 2024. Konfederacja ogłosiła swojego kandydata na prezydenta Krakowa

2024-02-02 15:32

Poseł Konrad Berkowicz będzie kandydatem Konfederacji oraz stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Małopolski na prezydenta Krakowa – ogłosiły w piątek, 2 lutego na konferencji prasowej krakowskie struktury partii oraz wspomniane stowarzyszenie.

Konrad Berkowicz kandydatem Konfederacji na prezydenta Krakowa

Na mocy porozumienia zawartego w piątek, 2 lutego, partia i stowarzyszenie wystawią również wspólnych kandydatów do rady miasta. Postanawiam powalczyć o prezydenturę w Krakowie – zapowiedział Konrad Berkowicz. Jak podkreślił, w samorządzie chodzi o codzienne sprawy wszystkich mieszkańców, a porozumienie „ponad podziałami” z Bezpartyjnymi Samorządowcami pomoże w walce o sprawy krakowian.

- Mój komunikat na początek kampanii brzmi: "Nie przenoście nam wojny polsko-polskiej do Krakowa” – mówił poseł.

Zapowiedział, że szczegóły poszczególnych punktów programu wyborczego będą przedstawiane. Prezes Bezpartyjnych Samorządowców Małopolski Gniewomir Rokosz-Kuczyński poinformował, że porozumienie zawarte z Konfederacją jest otwarte i zachęcił wszystkie osoby indywidualne i organizacje do współpracy.

- Porozumienie jest adresowane do wszystkich, którzy są przywiązani do idei wolnościowych, którzy są przeciwko wojnie polsko polskiej - zaznaczył Rokosz-Kuczyński.

Poparcie stowarzyszenia dla Berkowicza uzasadnił m.in. jego „młodością, energią, zapałem” i doświadczeniem politycznym. Berkowicz zapytany, czy lista kandydatów do sejmiku województwa będzie również wspólna z Małopolskimi Samorządowcami, odpowiedział, że małopolska Konfederacja będzie startowała z ogólnopolskiej listy sejmikowej. Rozmowy na temat ogólnopolskiego wspólnego startu są prowadzone na zaawansowanym poziomie, powiedział poseł. Jak dodał, prowadzone są również rozmowy ze środowiskami miejskimi.

Wybory samorządowe 2024, Kraków. Kim jest Konrad Berkowicz?

Konrad Berkowicz urodziny w 1984 rokuukończył informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest posłem Konfederacji na Sejm od 2019 r. W obecnej kadencji należy do sejmowych komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży; Etyki Poselskiej oraz Polityki Senioralnej. Ubiegał się o fotel prezydenta Krakowa w 2014 oraz 2018 r. W 2019 r. kandydował do Parlamentu Europejskiego.

Dotychczas swój start w wyborach na prezydenta Krakowa zadeklarowali – jako bezpartyjni: wokalista zespołu Wu-Hae Marcin Bzyk-Bąk, przedsiębiorca i radny Łukasz Gibała, aktywista Mateusz Jaśko, wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego Stanisław Mazur. Poseł Aleksander Miszalski wystartuje jako kandydat PO (w parlamencie klub KO). PiS i Trzecia Droga nie wskazały jeszcze kandydata. Urzędujący od ponad 21 lat Jacek Majchrowski nie będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE: Podsumowanie kadencji prezydenta Jacka Majchrowskiego. Za co go zapamiętamy?

Portal Obronny - Minister Kosiniak-Kamysz: Wojsko potrzebuje modernizacji i transformacji