Koniec złotej, polskiej jesieni. Nastąpi drastyczna zmiana pogody

i

Autor: Pixabay/screen wxcharts.com Koniec złotej, polskiej jesieni. Nastąpi drastyczna zmiana pogody

Drastyczna zmiana pogody! Szykuje się istny koszmar i koniec złotej jesieni

2022-10-18 11:12

Wtorek, 18 października to ostatni tak ciepły i w pełni słoneczny dzień tej jesieni. Czas odkopać ciepłe płaszcze, czapki i szaliki, bowiem od środy, 19 października czeka nas radykalna zmiana pogody, nad Polskę nadciąga chłodny front. Mają przyjść przymrozki, silne porywy wiatru i deszcz, a także drastyczne ochłodzenie w ciągu dnia.

Czas pożegnać złotą, polską jesień. Przychodzi znaczne ochłodzenie

Jak zapowiedział Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę, 19 października wystąpi zachmurzenie, przelotne opady deszczu – głównie na wschodzie kraju, a także silniejszy, porywisty wiatr z północnego zachodu. Będzie o wiele chłodniej, temperatura od 10°C na północy do 14°C na zachodzie. W nocy ze środy na czwartek (19/20 października), temperatura może spaść nawet do 1°C, a przy gruncie do -2°C, w rejonach podgórskich około -2°C. W czwartek, 20 października będzie bez opadów. Temperatura będzie wahać się od 7°C na południu do 12°C na zachodzie. Noc z czwartku na piątek (z 20/21 października) będzie znów chłodna, z przymrozkami do -3°C. W piątek, 21 października będzie dość pogodnie i jeszcze nie powinno padać. Temperatura od 10°C na wschodzie i południu do 14°C na południowym zachodzie.

Na ten moment z temperaturą powyżej 20 stopni Celsjusza musimy się pożegnać. Do końca tygodnia niestety już takiej temperatury nie zobaczymy. Jeżeli się utrzyma trend w prognozach, to być może przyszła niedziela będzie takim pogodnym dniem z temperaturą w okolicach 19 stopni Celsjusza" – podał synoptyk IMGW.

Jaka pogoda będzie w weekend (22 i 23 października 2022)?

Sobota, 22 października nadal chłodna – od 9°C do 14°C. Lekkie ocieplenie przyjdzie w niedzielę, 23 października. Temperatura maksymalna wyniesie od 10°C na północnym wschodzie do 18°C na południowym zachodzie.

W.KRASKA: UBOLEWAM, ŻE ZAPOMNIELIŚMY O COVIDZIE

Pytania za 500 złotych w "Milionerach"! Sprawdź, czy przeszedłbyś dalej!

Pytanie 1 z 10
Fragment spiralki to symbol samochodowej kontrolki:
Listen to "Uchroń się przed sezonem grypowym - zaszczep swoje dziecko! (SuperZdrowi)" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE