Mleko

i

Autor: Pexels/Twitter/selisAnn

Klipsy na mleku zabezpieczają przed kradzieżą. Szokujące obrazki w sklepach!

2022-11-30 9:51

Sklepy inwestują w zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Te pojawiają się już nie tylko na elektronice czy odzieży, ale nawet na produktach spożywczych. Zabezpieczenia w postaci klipsów pojawiły się m.in. na butelkach mleka.

Coraz częstsze kradzieże w sklepach

Właściciele punktów sprzedaży w całej Europie odnotowują rosnącą liczbę kradzieży. Znana sieć supermarketów w Anglii zaczęła mocować klipsy zabezpieczające na kartonach z mlekiem. Czy to samo czeka nas już niedługo w Polsce?

Klipsy zabezpieczające na mleku

Szalejąca drożyzna powoduje wzrost cen niemal wszystkich produktów - herbaty, cukru i nabiału. Koszty życia rosną w zatrważającym tempie - zarówno jeśli chodzi o opłaty za energię elektryczną, jak i towary podstawowej potrzeby, w tym także spożywcze. 

Jak podaje popularny w Wielkiej Brytanii portal "Metro" - w niektórych sklepach sieci Tesco na terenie kraju na mleku pojawiły się klipsy zabezpieczające, widywane dotąd głównie na droższych towarach, takich jak np. elektronika. Przedstawiciele firmy zaprzeczają jednak temu, by była to odgórna polityka sieci handlowej.

Problem rosnącej liczby kradzieży w sklepach jest zauważalny także u nas. Ofiarami padają zarówno małe punkty handlowe, jak też wielkopowierzchniowe hipermarkety. Niedawno informowaliśmy o fali kradzieży masła w Nowej Hucie. Sklepy odnotowują stratę nawet dwóch kostek dziennie. Miesięcznie ginie w sklepach tylko w tej dzielnicy blisko 60 sztuk masła. Podstawowe do niedawna produkty w każdej polskiej kuchni zaczynają się stawać dobrem luksusowym.

Świąteczne dekoracje w Krakowie