Kraków i kładka pieszo-rowerowa

i

Autor: Kgbo, Wikipedia/Screenshot Youtube Miasto Kraków

WIADOMOŚCI

Kładka pieszo-rowerowa na Grzegórzkach gotowa! Wkrótce otwarcie dla mieszkańców

2023-06-06 8:39

Prace nad kładką pieszo-rowerową łączącą Grzegórzki z Zabłociem, zostały oficjalnie zakończone. Mieszkańcy Krakowa jeszcze w pierwszej połowie czerwca będą mogli z niej skorzystać. Znamy dokładną datę oddania inwestycji do użytku krakowian.

Nowa kładka pieszo-rowerowa to świetna wiadomość dla mieszkańców Krakowa. Celem inwestycji jest usprawnienie poruszania się po mieście osobom niezmotoryzowanym, ułatwiając przejście między prawy a lewym brzegiem Wisły i stanowi alternatywę dla mostu Powstańców Śląskich. Projekt został zrealizowany przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe we współpracy z miastem przy okazji modernizacji linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy-Rudzice. Kładka ma łączną długość 660 metrów i 9 metrów szerokości. Jest także w pełni dostosowana do poruszania się osób o ograniczonej mobilności.

Kładka pieszo-rowerowa Zabłocie-Grzegórzki. Od kiedy dostępna dla mieszkańców?

Chociaż oficjalne prace zostały już zakończone, krakowscy piesi i rowerzyści będą musieli poczekać jeszcze kilka dni na oficjalne otwarcie. Według informacji podanych przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie kładka zostanie oddana do użytku 10 czerwca.

Pociągi w Krakowie pojadą szybciej po modernizacji

Modernizacja linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy-Rudzice objęła prace na 20 kilometrach torów. Na trasie pojawią się również nowe przystanki, czyli Kraków Grzegórzki przy Hali Targowej i Kraków Złocień. Po zakończeniu prac pociągi pojadą z prędkością 160 km/h, zaś w centrum Krakowa - 100 km/h.

Kąpielisko na Zakrzówku z lazurową wodą jak w Chorwacji? Zobacz, jak wyglądają baseny po rewitalizacji!

"Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego wybrzmiało na Rynku Głównym w Krakowie. Startuje Wodecki Twist Festiwal
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE