Kilkadziesiąt nocnych wypadków w Małopolsce od początku roku. Połowę spowodowali ludzie młodzi

2020-06-05 15:45
Kilkadziesiąt wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi w Małopolsce od początku roku. Połowę z nich spowodowali ludzie młodzi
Autor: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie Szanse na ujście bez szwanku z takiego wypadku są właściwie zerowe.

Brawura, chęć popisania się przed znajomymi, alkohol i środki odurzające. To główne przyczyny niebezpiecznej jazdy samochodem osób młodych po małopolskich drogach.

Prawie 100 wypadków, w których było aż 14 ofiar śmiertelnych, od początku roku. To wynik analizy przeprowadzonej przez małopolską drogówkę dotyczącą bezpieczeństwa na drogach w nocy. Blisko połowę tych wypadków spowodowały osoby do 30 roku życia. W wyniku ich nieostrożnej, czasami wspartej alkoholem i środkami odurzającymi jazdy, zgineło 7 osób.

Ci młodzi ludzie nie mając jeszcze obycia za kierownicą, nie mając tego doświadczenia, chcą się niejednokrotnie popisać przed rówieśnikami. Często zdarza się też tak, że ci rówieśnicy nakręcają kierujących "a co, nie potrafisz?" "Szybciej!" I niestety dochodzi do tragicznych wypadków - mówi Komisarz Joanna Biel-Radwańska.

W kwietniu, w Czajowicach, 30-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał wprost pod TIR-a. W Wyniku tego zdarzenia pasażerowie samochodu, 21 i 24-latek, zginęli na miejscu. Od początku roku na małopolskich drogach ujawniono ponad 50 tysięcy wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy, a blisko 1500 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

Posłuchaj, na czym polega badanie hormonów tarczycy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE