Kiedy siłownie i kluby fitness będą otwarte? Premier Morawiecki podał konkretną datę

2020-12-18 15:35
siłownia dziewczyna
Autor: Pixaby Kiedy siłownie i kluby fitness będą otwarte? Premier Morawiecki podał konkretną datę

Kiedy siłownie i kluby fitness zostaną otwarte? Kiedy będzie można iść pobiegać na bieżni? Póki co, trzeba skupiać się na ćwiczeniach w domu lub na bieganiu. Wiele osób marzy jednak o tym, by móc pójść na siłownię i tam spokojnie popracować nad formą. Premier Mateusz Morawiecki podał właśnie konkretną datę. Ta niestety jest dość odległa. Kiedy więc siłownie będą otwarte?

Spis treści

  1. Etapy luzowania obostrzeń. Rząd przedstawił plany na najbliższe tygodnie
  2. Kiedy siłownie zostaną otwarte? Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość
  3. Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness dopiero po feriach zimowych
  4. Siłownie i kluby fitness otwarte dla wybranych: czyli dla kogo?

Etapy luzowania obostrzeń. Rząd przedstawił plany na najbliższe tygodnie

Na ten moment mamy wprowadzone dwa etapy luzowania obostrzeń:

  • Etap odpowiedzialności - 28.11-27.12
  • Etap stabilizacji - najwcześniej od 28.12 (czyli powrotu do podziału Polski na trzy nowe strefy – czerwoną, żółtą i zieloną – zależnie od sytuacji epidemicznej)

Może zostać wprowadzony również etap kwarantanny narodowej, kiedy trzeba będzie natychmiast i radykalnie ograniczyć transmisję wirusa w społeczeństwie

W pierwszym etapie otwarte zostały galerie handlowe - 28 listopada. Te od tego moment są wręcz oblegane przez klientów. Szczególnie teraz w przedświątecznym okresie. Polacy kupują prezenty, liczą także na znalezienie korzystnych promocji. W sklepach i galeriach handlowych przeprowadzane są kontrole policji i sanepidu. Posypały się już pierwsze mandaty i wnioski o ukaranie do sądu. Co jednak z siłowniami? Kiedy te zostaną otwarte siłowni?

ESKA XD #012

Kiedy siłownie zostaną otwarte? Polacy muszą uzbroić się w cierpliwość

Wiele osób marzy już o tym, by wybrać się na siłownię, pobiegać na bieżni lub poćwiczyć z ciężarami. Te placówki wraz z basenami i aquaparkami są zamknięte od 17 października. Kiedy siłownie zostaną otwarte? Niestety na wznowienie ich działalności będzie trzeba jeszcze poczekać. Premier Mateusz Morawiecki podał wstępną datę. Ta raczej nie ucieszy miłośników sportu.

Otwarcie siłowni, basenów i klubów fitness dopiero po feriach zimowych

Otwarcie siłowni może nastąpić najwcześniej po 18 stycznia, czyli po zaplanowanych feriach zimowych (4-17 stycznia). Właśnie wtedy rząd zaplanował wdrażanie narodowego programu szczepień. To jednak wstępna data i wiele może jeszcze się zmienić. Na ten moment siłownie czy kluby fitness otwarte są tylko w wybranych. Kto może tam ćwiczyć?

Wiesz, z jakiego kraju pochodzą te dania?

Pytanie 1 z 14
Na początek coś łatwego. Hamburgery to wynalazek z:
Hamburger

Siłownie i kluby fitness otwarte dla wybranych: czyli dla kogo?

Obecnie z siłowni i klubów fitness mogą korzystać osoby, które przygotowują się do startu w zawodach. W zajęciach wymagany jest udział trenera, w tym trenera zewnętrznego, trenera personalnego, instruktora lub osoby, która jest wyspecjalizowana w prowadzeniu takiego rodzaju zajęć.

Posłuchaj o treningu Jacobsona. Dowiedz się na czym polega. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE