Wisła Kraków

i

Autor: Wisła Kraków

Sport

Kibice Wisły nie pojadą do Opola. Jest decyzja klubu

2024-02-27 15:34

Kibice Wisły Kraków nie będą mogli w zorganizowanej grupie uczestniczyć w meczu wyjazdowym „Białej Gwiazdy” w Opolu. Jak czytamy w komunikacie krakowskiego klubu, Odra podjęła decyzję o nieudostępnieniu sektora gości w związku z opinią wydaną przez policję.

Mecz Odra Opole – Wisła Kraków bez fanów „Białej Gwiazdy”

W sobotę, 2 marca Wisła Kraków w ramach 22. kolejki Fortuna 1. Ligi zagra na wyjeździe z Odrą Opole. Meczu z wysokości trybun nie obejrzą kibice „Białej Gwiazdy”, którzy ponownie nie będą mogli w zorganizowanej grupie zasiąść w sektorze gości. Szerzej problem przedstawialiśmy w osobnym materiale, kiedy informowaliśmy, że kibice z Krakowa nie będą mogli wziąć udziału w meczu Stal Rzeszów – Wisła Kraków.

O decyzji Odry Opole jako pierwszy poinformował dziennikarz TVP Sport Mateusz Miga. Jak czytamy, klub otrzymał warunkową zgodę od Polskiego Związku Piłki Nożnej na rozegranie meczu z Wisłą na własnym obiekcie.

W związku z tym pojawiła się kwestia kibiców gości, którzy chcieli pojechać na mecz wyjazdowy. Jak się okazuje, nie będą mieli takiej możliwości.

Fani Wisły Kraków nie pojadą także do Opola. W otrzymanym piśmie czytamy, że uzyskana opinia policji - wskazująca na potencjalne ryzyko niezgodnych z prawem zachowań kibiców przyjezdnych - wpłynęła na podjęcie przez Odrę decyzji o nieudostępnieniu sektora przeznaczonego dla fanów gości – informuje Wisła Kraków w oficjalnym komunikacie.

Odra Opole jest kolejnym klubem, który swoją decyzję warunkuje opinią policji. Kibice Wisły Kraków w bieżącym sezonie Fortuna 1. Ligi nie wzięli udziału w meczu wyjazdowym „Białej Gwiazdy”. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie obecna sytuacja nie ulegnie zmianie.

W Małopolsce powstanie nowa atrakcja turystyczna. Piękne widoki gwarantowane

Dlaczego rolnicy protestują? Minister rolnictwa ich WSPIERA?!